Деятельность

На энергоблоке №1 РАЭС внедряются «постфукусимськие меры»

Размер шрифта

Сбросить
21.01.2019

У ході планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №1 Рівненської АЕС відбулись випробування схем аварійного живлення від мобільної дизель-генераторної станції (МДГС-400), що є одним із заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ), так званим «постфукусімським» заходом.

В рамках КзПБ для кожного енергоблоку Рівненської АЕС передбачено використання окремих дизель-генераторних станцій: по одній МДГС-400 для енергоблоків №1 та №2 та по одній МДГС-800 для енергоблоків №3 та №4.

За словами заступника начальника електроцеху (ЕЦ) РАЕС Павла Плужнікова, даний «постфукусімський» захід передбачає впровадження схеми аварійного живлення споживачів енергоблоків від МДГС на всіх проммайданчиках АЕС України. Основним результатом його впровадження є можливість ліквідації запроектної аварії у зв'язку із тривалим повним знеструмленням енергоблоків з відмовою всіх джерел змінного струму і відмовою системи технічного водопостачання відповідальних споживачів реакторного відділення.

«МДГС – це комплексне, унікальне обладнання, що укомплектоване різноманітними допоміжними підсистемами. Висока надійність МДГС полягає у її незалежності від працездатності зовнішніх систем та елементів АЕС, а також можливості функціонувати в складних умовах навколишнього середовища, зокрема при температурах навколишнього середовища від +45 до -45 °С. Дизель-генераторна станція обладнана автономною системою палива, змащення, охолодження, повітрозабору та газовихлопу», - прокоментував Павло Плужніков.

Успішно проведені випробування подачі аварійного живлення від МДГС на електрообладнання першого та другого каналів СБ енергоблоку №1До процесу випробування подачі аварійного живлення від МДГС на електрообладнання першого та другого каналів системи безпеки енергоблоку №1, які пройшли успішно, був залучений персонал ЕЦ спільно зі спеціалістами інших підрозділів РАЕС. Після завершення всіх монтажно-налагоджувальних робіт та проведення відповідних випробовувань заплановано ввести обладнання в дослідну експлуатацію (лютий-березень поточного року), яка, у свою чергу, дозволить  виявити та усунути всі зауваження. Початок промислової експлуатації заплановано на 2019-2020 роки.

Схеми аварійного живлення споживачів енергоблоків від МДГС на енергоблоках №2 та №3 на сьогоднішній день вже перебувають у дослідній експлуатації.

Реалізація на Рівненській АЕС «постфукусімських» заходів дозволить якісно підвищити рівень безпеки енергоблоків для надійного виробництва електроенергії, як у проектний, так і понадпроектний періоди.