Деятельность

На энергоблоке №3 РАЭС выполнено одно из мероприятий по повышению безопасности

Размер шрифта

Сбросить
09.09.2019

На енергоблоці №3 Рівненської АЕС, який з 25 травня до 1 вересня перебував у планово-попереджувальному ремонті, виконано заміну електродвигунів вентиляції гермооболонки реакторного відділення. Роботи реалізовано в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ) за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

За словами заступника начальника цеху з ремонту електротехнічного устаткування (ЦРЕУ) енергоремонтного підрозділу (ЕРП) РАЕС з реконструкції та модернізації Сергія Омельянця, у ході ремонтної кампанії на енергоблоці №3 замінено 17 електродвигунів, які призначені для вентиляції гермозони реакторного відділення енергоблоку.

«До реалізації цих робіт залучались спеціалісти компанії «Baltijos informacines sistemos» (Республіка Литва). Напередодні проведення шеф-монтажу обладнання представники фірми провели навчання персоналу ЦРЕУ ЕРП, цеху вентиляції та кондиціонування, електроцеху та навчально-тренувального центру РАЕС, а також підрядної організації «Західенергомонтаж». По завершенню, силами підрозділів електростанції та «ЗЕМ» було виконано демонтаж старого обладнання та встановлення нового. До заміни використовувались електродвигуни як водяного охолодження, так і повітряного. 17 сучасних електродвигунів, що встановлені – це двигуни повітряного охолодження, які мають низку переваг, оскільки є надійнішими, мають підвищений клас ізоляції тощо», - прокоментував Сергій Омельянець.

Довідково: Baltijos informacines sistemos (BIS) – компанія, яка працює на ринку не лише Литви, але і й Східної та Західної Європи, Північної Америки. «BIS» має великий досвід у сферах інформаційних технологій і управління проектами, спеціалізується на розробці і поставці комплексних і складних ІТ-рішень. Більшість створених компанією систем, пов'язані з безпекою і управлінням технологічним процесом. BIS є єдиною компанією в Литві, яка займається системами спостереження та управління атомної енергетики.