Деятельность

На энергоблоке №3 Ривненской АЭС внедряется система принудительного сброса давления

Размер шрифта

Сбросить
12.11.2019

На енергоблоці №3 Рівненської АЕС в активній фазі роботи в частині проєкту «Впровадження системи примусового скидання тиску (СПСТ) системи герметичного огородження». Реалізація заходу здійснюється за кредитні кошти ЄБРР/ЄВРАТОМ в рамках Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС.

У ході реалізації проекту «Впровадження системи примусового скидання тиску (СПСТ) системи герметичного огородження» передбачено навчання персоналу. Представники чеської компанії ŠKODA JS – партнера електростанції, з якою підприємство співпрацює не перший рік, провели для рівненських атомників спеціальне навчання, щодо впровадження даної системи.

Спецнавчання включає підготовку персоналу РАЕС, який буде здійснювати експлуатацію, технічне обслуговування і періодичні перевірки та випробування СПСТ. У ході навчання чеські спеціалісти ознайомили з теоретичними основами, функціональними можливостями системи, режимами її роботи представників експлуатаційних підрозділів, ремонтного персоналу, фахівців, що займатимуться розробкою аварійних інструкцій та процедур, інструкторів навчально-тренувального центру РАЕС.

Система примусового скидання тиску призначена для високоефективного очищення парогазової суміші, що надходить з гермооболонки (ГО) у процесі аварійної вентиляції, а також служить захистом для ГО, що є останнім бар’єром безпеки, від втрати цілісності. Рівненська АЕС є пілотним майданчиком в Україні із впровадження такої системи. Захід реалізується на енергоблоках-мільйонниках РАЕС за кредитні кошти ЄБРР/ЄВРАТОМ в рамках проекту Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС (КзПБ).

За словами Валерія Литвиненка, заступника начальника РЦ-2 РАЕС з реконструкції та ресурсу, станом на сьогодні на енергоблоці №3 тривають роботи з монтажу та збирання елементів та основного обладнання системи. А для енергоблоку №4 даний проєкт заплановано реалізувати у 2020 році.

Довідка. Компанія ŠKODA JS протягом багатьох років є надійним постачальником технологій для атомної енергетики, яка здійснює діяльність за трьома основними напрямками: інжиніринг, виробництво компонентів та сервісні послуги для АЕС. Впродовж попередніх майже шістдесяти років дана компанія брала участь в будівництві АЕС в Чехії, Словаччині, Угорщині, Болгарії та Німеччині.