Деятельность

На энергоблоке №4 РАЭС введена в промышленную эксплуатацию мобильная дизель-генераторная станция

Размер шрифта

Сбросить
13.02.2020

З метою реалізації «постфукусімських» заходів на Рівненській АЕС введено в промислову експлуатацію мобільну дизель-генераторну станцію (МДГС) для енергоблоку № 4 (ВВЕР-1000), обладнання МДГС для енергоблоків №№№ 1,2,3 РАЕС перебуває на етапі дослідної експлуатації.

В рамках реалізації Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ) на Рівненській АЕС реалізовується комплекс додаткових заходів Національного плану дій за результатами «стрес-тестів» щодо підвищення безпеки, які спрямовані на попередження, зменшення наслідків важких аварій з пошкодженням активної зони реактора, так звані «постфукусімські» заходи.

Для виконання «постфукусімських» заходів на РАЕС у 2016-2017 роках були закуплені дві мобільні дизель-генераторні станції МДГС-440 для енергоблоків № 1, 2 по одній на кожен блок та по одній МДГС-800 для енергоблоків № 3 та 4. Нині ж обладнання МДГС-800 для енергоблоку № 4 РАЕС введено уже в промислову експлуатацію, на інших енергоблоках підприємства мобільні дизель-генераторні станції – в дослідній експлуатації.

За словами начальника цеху забезпечуючи систем РАЕС Олександра Бабича, обладнання МДГС здатне працювати у складних умовах навколишнього середовища при температурі повітря від +45 до -45 °С. «Мобільні дизель-генераторні станції за час дослідної експлуатації зарекомендували себе лише з позитивної сторони – високий рівень автоматизації, застосування сучасних технологій та якісних комплектуючих роблять дане обладнання додатковим надійним бар’єром на шляху розвитку запроектних аварій», – прокоментував Олександр Бабич.

Варто відзначити, що контроль за роботою МДГС входить до компетенції персоналу цеху забезпечуючих систем, який цьогоріч відсвяткував своє 15-річчя. 74 фахівця одного з наймолодших цехів підприємства щодень забезпечують виробничу стабільність усього контрольованого ними обладнання, доводячи, що реалізація усіх запланованих «постфукусімських» заходів дозволить істотно підвищити рівень безпеки енергоблоків РАЕС і продовжувати безпечно виробляти електроенергію в проектний і понадпроектний періоди.

Довідка. МДГС – це комплексне, унікальне обладнання, що укомплектоване різноманітними допоміжними підсистемами. Висока надійність МДГС полягає у її незалежності від працездатності зовнішніх систем та елементів АЕС, а також можливості функціонувати в складних умовах навколишнього середовища. Дизель-генераторна станція обладнана автономною системою палива, змащення, охолодження, повітрозабору та газовихлопу. Випробування у період дослідної експлуатації підтвердили той факт, що дизель-генератори можуть надійно нести максимальну проектну потужність.