Деятельность

На Ривненской АЭС обсудили реализацию мероприятий КСПБ

Размер шрифта

Сбросить
22.11.2019

21 листопада у місті-супутнику Рівненської АЕС Вараш, в інформаційному центрі «Полісся» відбулися публічні обговорення питань та результатів реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ), а також плану її екологічних та соціальних заходів.

В обговореннях взяли участь фахівці Рівненської АЕС, НАЕК «Енергоатом», ТОВ «АЕСКАР» та громадськість міста-супутника електростанції. Заступник директора з комунікацій – директор департаменту комунікацій НАЕК «Енергоатом», розпочинаючи публічні обговорення, коротко окреслив передумови проведення заходу, систему взаємодії з громадськістю, напрацювання щодо обговорюваного проєкту. За словами фахівця, реалізація КзПБ проводиться відповідно до Постанови Кабміну з метою підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля. Витрати на виконання заходів КзПБ здійснюються за рахунок власних коштів НАЕК «Енергоатом», а також кредитних коштів ЄБРР та Євратом.

«Нині серед запланованих близько 1300 заходів, реалізовано на усіх майданчиках АЕС України близько 900 заходів. Зокрема, на Рівненській АЕС реалізовано 270 заходів КзПБ. Сьогодні їх реалізація дозволяє Компанії та атомним електростанціям впритул наблизитись, а подекуди й перевищити найвищі стандарти та вимоги безпеки, які висуваються до АЕС в Україні та закордоном. Обговорення покликані проінформувати громадськість у форматі відкритого діалогу з зацікавленими сторонами про хід реалізації програми, її вплив на соціальну сферу й навколишнє середовище зокрема», – зауважив Данило Лавренов.

Представник компанії-підрядника ТОВ «АЕСКАР» Павло Русинко розповів про реалізацію плану залучення зацікавлених сторін в організації КзПБ станом на вересень поточного року. Фахівець підкреслив, що головною метою реалізації плану є встановлення конструктивних та довготривалих взаємовідносин з громадськістю, яка зазнає впливу від реалізації КзПБ, як всередині країни, так і за її межами. «Досягнення мети відбувається шляхом оприлюднення інформації щодо впровадження заходів програми, проведенням публічних обговорень та змістовних консультацій зацікавлених сторін з наданням можливості висловлення коментарів й запитань», – підкреслив Павло Русинко.

Діалог між присутніми був двостороннім, від аудиторії лунали запитання, на які компетентні фахівці надавали вичерпні відповіді. Зокрема, заслуженим енергетиком України, першим генеральним директором РАЕС, членом Правління – головою ветеранської секції УкрЯТ Володимиром Коровкіним було озвучено запитання щодо доцільності реалізації заходів КзПБ та виконання соціальних гарантій, передбачених програмою.

«Цілком природнім є той факт, що у містах-супутниках атомних електростанцій громадськість першочергово турбуватимуть питання соціальної сфери. Відрадно, що більшість населення переконане у абсолютній безпечності атомних електростанцій України. Власне, реалізація Компанією заходів КзПБ на майданчиках АЕС, зокрема і пост-фукусімських заходів прикметно доводить рівень підвищення безпеки до найвищих світових стандартів. Щодо розвитку соціальної сфери, то нині Енергоатомом у повній мірі виконуються усі покладені на неї законодавством зобов’язання в частині фінансових відрахувань на соціально-економічну компенсацію ризику населення. Але в той же час через недосконалість законодавчої бази щодо повернення цих коштів в повному обсязі місцевим громадам для реалізації проєктів соціального розвитку маємо реалії сьогодення», – відповів на запитання та підсумував зустріч Данило Лавренов.