Деятельность

Продолжаются общественные обсуждения по влиянию РАЭС на окружающую среду

Размер шрифта

Сбросить
04.07.2019

Впродовж тижня в обласних центрах України тривають громадські обговорення звіту щодо оцінки впливу на навколишнє середовище діяльності Рівненської АЕС під час виробництва електричної та теплової енергії в умовах дотриманням норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки. Процедура оцінки впливу на довкілля у транскордонному контексті відповідно до вимог законодавства передбачає виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планової діяльності РАЕС.

Організатором обговорень виступає Міністерство екології та природних ресурсів України. За словами начальника служби охорони навколишнього середовища РАЕС Олександра Горковлюка, було розроблено відповідний звіт, що охоплює як радіаційний, так нерадіаційний вплив. Зокрема у ньому відображено заходи РАЕС з охорони повітряного басейну, водокористування, охорони водних ресурсів та ґрунтів, поводження з відходами, метеорологічні та гідрологічні спостереження. Електронна версія документу опублікована 14 червня поточного року на офіційному вебсайті РАЕС та доступна до перегляду у розділі «Діяльність», підрозділі «Ліцензовані види діяльності».

Варто зазначити, що РАЕС має досвід проведення таких заходів. минулого року в рамках продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 було проведено низку зустрічей з громадськістю регіону розташування електростанції. Під час нинішніх Рівненську АЕС представляє група компетентних спеціалістів на чолі з Олександром Горковлюком, який є основним спікером. Він виступає з доповіддю «РАЕС. Безпека. Надійність. У гармонії з природою». Доповідь містить як історичну, загальну та соціальну відомості про підприємство, так і детальну інформацію технічного характеру.

У заходах беруть також участь і представники Міністерства екології та природних ресурсів, а також спеціалісти ДНТЦ ЯРБ. Зустрічі з громадськістю вже відбулися в Рівному, Хмельницькому, Тернополі та Луцьку. Тривалість обговорення становить 30 робочих днів з моменту публікації оголошення про їх проведення у ЗМІ. Впродовж цього періоду громадськість може надавати будь-які зауваження та пропозиції, що стосуються діяльності РАЕС, у письмовій або усній формі.

Заключне громадське обговорення відбудеться у Києві 11 липня у Орхузькому інформаційно-просвітницькому центрі.