Деятельность

Еще одно высшее учебное заведение будет готовить специалистов для Энергоатома

Размер шрифта

Сбросить
22.02.2021

Хмельницька АЕС планує розпочати співпрацю з Національним університетом водного господарства та природокористування (НУВГП). Цей виш готує фахівців для атомної енергетики за декількома енергетичними спеціальностями.

Днями делегація від університету відвідала Хмельницьку АЕС, де мала змогу ознайомитися з виробничим процесом: зокрема, побачила роботу тренажера блочного щита управління, на якому атомники змоделювали одну з можливих позаштатних ситуацій на енергоблоці.

«Ми зацікавлені у співпраці з ХАЕС з двох причин, – пояснив завідувач кафедри автоматизації, електротехнічних та комп’ютерно-інтегрованих технологій НУВГП, доктор технічних наук, професор Володимир Древецький. – Передусім атомна станція цікавить нас як високотехнологічне підприємство з автоматизованими та електротехнічними системами високого рівня. Та не менш важливою для нас є співпраця з ХАЕС як з роботодавцем, адже зворотний зв’язок від підприємства впливає і на рівень підготовки фахівців, і на укомплектованість кадрами потрібних для роботи галузі кваліфікацій».

Це не перша зустріч атомників із викладацьким складом НУВГП. Нещодавно у виші провели нараду за участі представників Хмельницької та Рівненської АЕС, на якій обговорили коригування навчальних планів у залежності від потреб виробництва.

У планах керівництва атомної станції – залучення фахівців ХАЕС до навчального процесу в НУВГП з метою максимально наблизити теоретичні знання до специфіки «атомних» професій. За словами заступника директора з персоналу ХАЕС Богдана Шмигельського, навчальні програми вишу адаптуватимуть під вимоги виробничих процесів на атомній станції. «Наразі обоговорюємо й питання так званої дуальної освіти, яка дозволяє студентові частину навчання проходити у виші, а частину – на виробництві, – розповів Богдан Шмигельський. – Таким чином він буде уже фактично працевлаштований, а за його якісну підготовку відповідатимуть майстри та начальники дільниць».

Фахівці НАЕК «Енергоатом» і надалі допомагатимуть майбутнім атомникам здобувати вищу освіту. Нагадаємо, Компанія постійно дбає про формування власного людського капіталу.