Діяльність

11.06.2018

На РАЕС завершила роботу комісія Держатомрегулювання України

На майданчику Рівненської АЕС завершила роботу комісія Держатомрегулювання з проведення інспекційного обстеження енергоблоку №3 щодо перевірки його готовності здійснювати діяльність під час довгострокової експлуатації.

У комісії, окрім представників Держатомрегулювання України, взяли участь фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ), Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), Національної гвардії України та Державної екологічної інспекції у Рівненській області. Також були залучені спеціалісти НАЕК «Енергоатом».

У ході обстеження на енергоблоці №3 РАЕС проводилася інспекційна перевірка стану виконання умов ліцензії на право здійснення діяльності «експлуатація ядерних установок» Рівненської АЕС; технічного рішення «Про безпечну експлуатацію ядерної установки енергоблоку №3 РАЕС після 28 паливної кампанії в період виконання модернізаційних робіт з метою продовження терміну експлуатації» та стану реалізації заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки (КзПБ) енергоблоків АЕС та програми продовження терміну експлуатації (ПТЕ) на енергоблоці №3.

Результати обстеження показали, що усі заплановані роботи в рамках ПТЕ енергоблоку №3 виконуються на високому рівні, переважна їх більшість наразі виконана. Тривають роботи з капітального ремонту та погодження рішень щодо продовження терміну експлуатації дизель-генераторів 3РДЕС31, 32 та іншого обладнання систем, важливих для безпеки. На завершальному етапі – реалізація заходів КзПБ та роботи спрямовані на усунення/компенсацію відступів від вимог норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

Як зауважив голова комісії, державний інспектор Держатомрегулювання Валерій Бугай, інспекційне обстеження не являється фінальним етапом прийняття рішення щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3. Остаточне рішення буде прийнято на засіданні Колегії Держатомрегулювання України, якому передуватимуть громадські обговорення підсумків даного інспекційного обстеження і Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №3, що відбудуться 3-го липня у м. Вараш. Результати обговорень будуть доступні для громадськості та викладені на офіційному сайті ДІЯРУ. «Активна та насичена співпраця рівненських атомників та членів комісії дала змогу якісно провести перевірку у короткі терміни. Саме такий принцип злагодженої та кваліфікованої роботи, однозначно, дозволить рухатись лише вперед до поставленої цілі – продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 Рівненської АЕС».

У ході підсумкової наради генеральному директору РАЕС Павлу Павлишину вручено Акт інспекційного обстеження, в якому узагальнені висновки та пропозиції членів інспекційної комісії.

«Сьогодні Рівненська АЕС отримала перший основний, обґрунтований документ, який наближає процес продовження терміну експлуатації першого «мільйонника» РАЕС – енергоблоку №3 до фінішу. Слід відзначити, що перевірці передувала п’ятирічна командна та скрупульозна робота над реалізацією колосального обсягу заходів не лише рівненськими атомниками, а й фахівцями Компанії, представниками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ДНТЦ ЯРБ, ДСНС, екологічних та підрядних організацій, - зазначив Павло Павлишин, -  Попереду ще чимало завдань, зокрема, роботи із завершення запланованих заходів ПТЕ, усунення умов, зазначених в Акті, підготовки та узгодження документації, налагодження модернізованого обладнання та його включення у роботу».

На завершення Павло Яремович виразив слова вдячності за проведену  роботу членам комісії, спеціалістам електростанції, Компанії та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію