Діяльність

Охорона праці

Відповідно до Закону України “Про охорону праці” в НАЕК “Енергоатом” проводиться постійна робота з питань охорони праці, функціонує служба охорони праці НАЕК “Енергоатом”, розробляються та виконуються комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці та культури безпеки.

Одним з основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму.

Всі випадки виробничого травматизму з працівниками НАЕК “Енергоатом” ретельно розслідуються відповідно до Положення про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, за результатами розслідування розробляються і виконуються відповідні заходи щодо усунення причин, які призвели до наявності нещасних випадків та попередження аналогічних випадків травматизму.

Стан виробничого травматизму

За 2016 рік в НАЕК «Енергоатом» сталося 8 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, за аналогічний період 2015 року сталося 3 нещасних випадки.

Профзахворювань та аварій в Компанії за 2016 рік не зареєстровано, так як і за 2015 рік.

Порівняння кількості нещасних випадків у НАЕК «Енергоатом»

Назва ВП

Кількість нещасних випадків

Грудень

2016 року

Грудень

2015 року

2016 рік

2015 рік

1

ВП «Запорізька АЕС»

0

0

4

0

2

ВП «Рівненська АЕС»

0

0

1

0

3

ВП «Южно-Українська АЕС»

0

0

0

1

4

ВП «Хмельницька АЕС»

0

0

0

0

5

ВП «Атомремонтсервіс»

0 0 1 0

6

ВП «Атоменергомаш»

1

0

2

1

7

Дирекція

0

0

0

1

8

Усього в ДП «НАЕК «Енергоатом»

1

0

8

3

 

22.03.2016 р. о 22 год. 20 хв. у ВП «Запорізька АЕС» стався випадок природної смерті на підприємстві інженера реакторного відділення енергоблока № 3 Мікаілова Солтана Солтаналі Огли, 1965 р.н. Причина смерті: тромбоемболія легеневої артерії. Комісією зі спецрозслідування, створеною наказом Головного управління Держпраці в Запорізькій області, цей випадок природної смерті визнаний не пов’язаним з виробництвом. Акт Н-5 затверджено 11.04.2016.

25.03.2016 р. о 21 год. 50 хв. у ВП «Запорізька АЕС» стався нещасний випадок зі слюсарем з ремонту парогазотурбінного обладнання енергоремонтного підрозділу (ЕРП) Щербініним Дмитром Анатолійовичем. Щербінін Д.А. в складі бригади виконував роботи по зачистці місць стикування зварних з’єднань корпусу підігрівача високого тиску ПВТ-75 відповідно до проміжного наряду-допуску на капітальний ремонт корпусу ПВТ-7Б на ремонтній площадці турбінного відділення енергоблока №2. Потерпілий, попередньо не перевіривши стан клапана включення шліфувальної машинки, не міцно тримаючи її в руках і не будучи готовим до включення машинки, дав команду виконавцю робіт за нарядом-допуском на відкриття подачі повітря. У момент подачі повітря шліфмашинка різко розвернулася в руках Щербініна Д.А., він не втримав її і випустив з рук, у результаті чого отримав травму лівої ноги. Після надання першої медичної допомоги потерпілий був доставлений в ДУ «СМСЧ № 1 МОЗ України». Комісія з розслідування встановила причину нещасного випадку - невиконання потерпілим вимог інструкції з охорони праці. Нещасний випадок визнано пов’язаним з виробництвом, акти Н-5 і Н-1 затверджені 31.03.2016.

29.03.2016 р. обхідником турбінного устаткування Кишенком Андрієм Костянтиновичем. Під час обходу обладнання в машинному відділенні енергоблока №3 турбінного цеху № 2 Кишенко А.К., проходячи по майданчику обслуговування напірних засувок насосів UM (ряд Б ÷ В, вісь 8 ÷ 9, відмітка +5,6 м), наступив на металеву знімну кришку перекриття технологічного отвору майданчики, яка впала разом з ним на відмітку 0,00 м. У результаті падіння потерпілий отримав переломи трьох ребер і лівої лопатки. О 9 год. 50 хв. він був доставлений в приймальне відділення ДУ «СМСЧ № 3 МОЗ України». Працює комісія з розслідування.

У січні 2016 року в Компанії зареєстрований один нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом:

28.01.2016 р. о 5 год. 40 хв. у ВП «Запорізька АЕС» робітниця зеленого будівництва цеху господарського обслуговування (ЦГО) Єфімова Раїса Петрівна отримала травму голови внаслідок падіння на території місця для куріння на проммайданчику ВП ЗАЕС під час прямування по встановленому безпечному маршруту, щоб отримати змінне завдання (початок роботи о 5 год. 45 хв.).

Комісією ВП ЗАЕС було проведене розслідування цього нещасного випадку, випадок визнаний пов’язаним з виробництвом, складені акти за формами Н-5 та Н-1.

Комісією не виявлено впливу на Єфімову Р.П. .П.небезпечних або шкідливих виробничих факторів, поверхня площадки для куріння була очищена від льоду і снігу до твердого покриття бетону й не була слизькою, спеціальне взуття потерпілої знаходилось у справному стані. Причинами нещасного випадку визнані незадовільний стан здоров’я та особиста необережність потерпілої.

Усього у 2015 році в Компанії зареєстровано 3 нещасних випадки проти 4 за 2014 рік.

Усього у 2014 році в Компанії зареєстровано 4 нещасних випадки проти 2 за 2013 рік.

Усього у 2013 році в Компанії зареєстровано 2 нещасних випадки проти 6 за 2012 рік.

Усього у 2012 році в Компанії зареєстровано 6 нещасних випадки проти 3 за 2011 рік.

Усього у 2011 році в Компанії зареєстровано 3 нещасних випадки проти 4 за 2010 рік.

Усього у 2010 році в Компанії зареєстровано 4 нещасних випадки проти 7 за 2009 рік, а також один випадок хронічного професійного захворювання (у  2009 році зареєстроване також одне хронічне профзахворювання).

Усього у 2009 році в зареєстровано 7 нещасних випадків виробничого характеру, у тому числі один – груповий з двома потерпілими. Смертельних випадків не було. Кількість потерпілих внаслідок нещасних випадків у 2009 році – 8,  у тому числі 3 жінки.

Крім того, у першому кварталі у ВП «Хмельницька АЕС» взято на облік професійне захворювання: 12.02.2009 затверджений Акт розслідування хронічного професійного захворювання оператора спецводоочищення. Діагноз: C-r гортані, стан після хіміопроменевої терапії, люмбалгія.

· 2008 році  – 6 нещасних випадки;

· 2007 році  – 4 нещасних випадки з 10-ти зареєстрованих випадків;

· 2006 році  – 2 нещасних випадки з 13-ти зареєстрованих випадків;

· 2005 році  – 4 нещасних випадки з 23-х  зареєстрованих випадків;

· 2004 році  – 3 нещасних випадки з 10-ти зареєстрованих випадків;

· 2003 році  – 4 нещасних випадки з 14-ти зареєстрованих випадків.

НОВИНИ

24.03.2017 Охорона праці, Новини Компанії На Хмельницькій АЕС впроваджуються європейські стандарти з охорони праці

В рамках процесу імплементації вітчизняного законодавства до європейського у сфері безпеки та гігієни праці на Хмельницькій АЕС виконано низку заходів щодо впровадження національного стандарту BS OHSAS 18001:2010 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги».

27.07.2016 Охорона праці У інформцентрі ВП ЮУАЕС відбувся семінар фахівців з охорони праці та здоров'я южноукраїнських підприємств

«Медичний огляд працівників як складова профілактичної роботи відділення» - так звучала тема семінару-тренінгу, що пройшов 27 липня на базі інформаційного центру ВП ЮУАЕС. Захід було організовано відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Южноукраїнську (відділення ВД Фонду). На ньому зібралися представники Управління держпраці в Миколаївській області, Миколаївської обласної організації профспілок працівників енергетики і електротехнічної промисловості, а також фахівці з охорони праці та здоров'я міських підприємств, які обговорили проблеми медичних оглядів і намітили шляхи їх рішення.

21.06.2016 Охорона праці На Южно-Українській АЕС завершилася комплексна перевірка стану охорони праці

17 червня у ВП «Южно-Українська АЕС» завершено комплексну перевірку стану охорони праці. Висновки комісії ДП «НАЕК «Енергоатом»: стан охорони праці у ВП ЮУАЕС задовільний.

16.05.2016 Охорона праці На Хмельницькій АЕС проведено тиждень охорони праці

Тиждень охорони праці проведено на Хмельницькій АЕС. В рамках Всесвітнього дня охорони праці на ХАЕС були підготовлені інформаційні стенди та слайд-шоу: «Безпека – понад усе». У підрозділах атомної станції проведені відповідні виробничі наради та перевірки. За результатами перевірок стану охорони праці були визначені кращі підрозділи атомної станції.

17.07.2015 Охорона праці, Новини Компанії Комплексну перевірку з охорони праці проведено на Хмельницькій АЕС

Комплексну перевірку поточного стану охорони праці Хмельницької АЕС було здійснено на підприємстві з 13 по 17 липня 2015 року. Перевірку проводили представники відділу охорони праці і пожежної безпеки дирекції з нагляду за безпекою ДП «НАЕК «Енергоатом» за участю фахівців АЕС України з даного напрямку роботи.

27.05.2015 Охорона праці, Новини Компанії На Хмельницькій АЕС відбувся тиждень охорони праці

Підвищення рівня промислової безпеки на Хмельницькій АЕС забезпечується шляхом технічного контролю стану виробництва та сприяння у створенні безпечних умов праці.

29.04.2015 Охорона праці, Новини Компанії На Рівненській АЕС – безпечні та здорові умови праці

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми та до створення і просування культури охорони праці, яка може сприяти зниженню щорічного показника виробничого травматизму. Девіз 2015 року – «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці», має попереджувальний характер та закликає кожного свідомого працівника дотримуватись основних норм та правил культури охорони праці, тим самим піклуючись про своє здоров’я, запобігти виникненню можливих нещасних випадків на підприємстві.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію