Прес-центр

18.08.2016

Енергоатом та URENCO уклали угоду про постачання збагаченого урану

Енергоатом та URENCO уклали угоду про постачання збагаченого урану  Церемонія підписання договору про співпрацю в сфері поставок збагаченого урану між британсько-німецько-голландською компанією URENCO і НАЕК «Енергоатом» відбулася 18 серпня.

Від URENCO договір підписав генеральний директор компанії пан Томас Хаберле, від «Енергоатома» – Президент держпідприємства пан Юрій Недашковський.  На заході також була присутня Посол Великої Британії в Україні пані Джудіт Гоф.

На церемонії у Києві Гендиректор URENCO Томас Хаберле зазначив: «У 2016 році, URENCO було запрошено надати пропозицію з постачання збагаченого урану в рамках тендерного процесу, що проводився Енергоатомом.  URENCO приємно, що Енергоатом знову став одним з наших світових клієнтів і ми з нетерпінням чекаємо на початок постачання за новим контрактом». 

Наголошуючи, що НАЕК «Енергоатом» послідовно виконує завдання із зміцнення енергетичної безпеки України, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський заявив: «Сьогодні підписано контракт, який дозволить здійснювати взаємовигідне співробітництво з одним із світових лідерів у галузі виробництва та постачання ядерних матеріалів – компанією URENCO. Збагачений уран, що постачатиметься компанією URENCO, використовуватиметься для виробництва ядерного палива для АЕС України на підприємстві компанії Westinghouse у Швеції. Цей контракт є черговим послідовним кроком Енергоатома щодо диверсифікації постачання ядерних матеріалів та ядерного палива для забезпечення потреб українських АЕС».

У свою чергу, Посол Великої Британії Джудіт Гоф зазначила: «Сполучене Королівство вітає кроки, яких вживає влада України для зміцнення енергетичної безпеки країни та диверсифікації постачання енергоносіїв. Посольство Великої Британії в Україні буде й надалі співпрацювати з URENCO та Енергоатомом у галузі ядерної енергетики для досягнення цієї мети».

Довідка. URENCO – провайдер послуг із збагачення урану для гравців світової індустрії ядерної енергетики. Штаб-квартира групи URENCO розташована в Лондоні, Велика Британія. Компанія має виробничі потужності в Німеччині, Голландії, Великій Британії та США і займає чільне місце в ланцюгу постачання атомного палива, що дає можливість стабільно генерувати електричну енергію для споживачів по всьому світу. Застосовуючи власну технологію центрифугування, URENCO надає безпечні, економічно обґрунтовані та надійні послуги із збагачення урану для галузі цивільної електроенергетики відповідно до високих стандартів екологічної, соціальної та корпоративної відповідальності.

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» є оператором чотирьох діючих атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків. Основна мета діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом» – збільшення виробництва електроенергії та коефіцієнта використання встановленої потужності АЕС за умови постійного підвищення рівня безпеки експлуатації. «Енергоатом» забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%.

Посольство Великої Британії в Україні сприяє зміцненню британсько-українських торгівельних зв’язків, надає консульські послуги громадянам Великої Британії в Україні та реалізує широку двосторонню програму співпраці в сфері безпеки. 


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію