Прес-центр

Атомремонтсервіс готує перспективний кадровий резерв

Розмір шрифту

Скинути
27.12.2019

Проблема конкурентної боротьби за висококваліфікований персонал для атомної енергетики не нова. Справжній «кадровий голод» керівників середньої ланки, звільнення працівників через неможливість кар’єрного зростання і зниження інтересу до роботи, втрата мотивації – такі реалії сьогодення і в атомній галузі. Атомремонтсервіс бачить одним із шляхів розв’язання проблеми – формування вмотивованого перспективного кадрового резерву. Причому не лише бачить, але й впроваджує. «Звісно, кадровий резерв – не панацея від усіх бід, але з деякими проблемами в управлінні персоналом може допомогти», - наголошує начальник НТЦ АРС Дмитро Созінов у своїй статті, яку ми пропонуємо вашій увазі.

Система підготовки кадрового резерву у ДП «НАЕК «Енергоатом» за останні роки не зазнавала значних змін. За результатами атестації формуються списки персоналу, зарахованого до кадрового резерву, на основі типових програм підготовки розробляються індивідуальні програми підготовки резерву. Наскільки це ефективно -  питання суперечливе і потребує окремої дискусії.

Ми чітко розуміємо, що принципи роботи з персоналом, зокрема – з кадровим резервом, необхідно переглядати, слід ламати шаблони і створювати щось принципово нове. Тому, задля формування якісно нового складу кадрового резерву, за основу була прийнята технологія підготовки на посаду президента Компанії, що застосовувалася навчальним центром «Академія керівників атомної енергетики» (НЦ «АКАЕ»).

Навчально-тренувальний центр ВП «Атомремонтсервіс» спільно із НЦ «АКАЕ» розробив Програму підготовки перспективного кадрового резерву. Ця Програма передбачає проходження навчальних курсів з культури безпеки, досвіду експлуатації, основ організації «ТОІР Управління ремонтами і обслуговуванням обладнання», економіки підприємства, юридичної грамотності, включає самостійне вивчення літератури, яка стосується управління підприємством, командою, собою.

Наступний етап Програми – стажування на робочому місті керівника, яке розраховане на формування цілісності картини функціонування свого підрозділу. По суті, це занурення у робоче середовище керівника підрозділу.

Завершальний етап Програми – підготовка та захист розвиваючого проекту на тему, що стосується діяльності свого підрозділу або ВП АРС у цілому. Кожен із стажерів презентував свій розвиваючий проект безпосередньому керівнику та директору ВП АРС. Теми розвиваючих проектів розкривали велику кількість питань, що турбують персонал та керівників ВП АРС усіх рівнів: починаючи з майстра та закінчуючи директором.

Для участі у проекті було відібрано 13 працівників. Незважаючи на роз’їзний характер робіт і складнощі у можливості відвідування занять, НТЦ знайшов вихід з цієї проблеми: було розроблено і погоджено з виробничими підрозділами графік навчання, методика проходження стажування на робочому місці керівника. Для зручності та полегшення процесу навчання на сайті ВП АРС були створені для кожного резервіста «Особисті кабінети». Це дало змогу в on-line режимі керувати процесом навчання.

Незважаючи на труднощі, з якими зіткнулися як стажери, так і керівники навчального процесу, вважаємо, що технологія підготовки кадрового резерву через навчання, стажування, захист розвиваючого проекту є вдалою спробою у формуванні вмотивованого перспективного кадрового резерву ВП АРС.

Начальник НТЦ ВП АРС Дмитро Созінов для веб-сайту НАЕК "Енергоатом"