Прес-центр

Енергоатом підтримує пропозиції Секретаріату Енергетичного Співтовариства ‒ Котін

Розмір шрифту

Скинути
22.05.2020

НАЕК «Енергоатом» підтримує пропозиції Секретаріату Енергетичного Співтовариства щодо необхідності переглянути правила функціонування ринку електроенергії та врахувати побажання Секретаріату і USAID.

«Зі свого боку, ми підтримуємо пропозиції Секретаріату, а також розраховуємо, що нинішній стан речей справді буде тимчасовим. Зрештою, це й було обіцяно вчора в офіційному коментарі міністерства. Тож сподіваємося, що уряд справді якнайшвидше створить нові правила, що враховуватимуть пропозиції Енергетичного Співтовариства», ‒ написав т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, 20 травня Кабінет міністрів України підтримав пропозицію Мінекоенерго про зменшення обсягів ПСО для Енергоатома з 85% до 80% від обсягів виробництва електроенергії на АЕС з можливістю продавати 5% електроенергії за прямими договорами.

Енергоатом вважає, що п’ятивідсоткове зменшення обсягу ПСО не призведе до суттєвого покращення ситуації. За розрахунками фахівців Енергоатома, вирішити проблему дозволить зменшення ПСО Енергоатома до 50% від обсягів виробленої електроенергії, чого буде цілком достатньо для задоволення потреб населення, тоді як інші 50% електроенергії Компанія могла б реалізовувати на ринку двосторонніх договорів – за умови, що НКРЕКП змінить правила на ринку електроенергії.