Прес-центр

Керівник Енергоатома провів низку робочих нарад на Хмельницькій АЕС

Розмір шрифту

Скинути
08.01.2020

На Хмельницькій АЕС під головуванням очільника НАЕК «Енергоатом» Павла Павлишина відбулись робочі наради з питань відновлення працездатності турбогенератора енергоблоку №1 ХАЕС та інших важливих для Компанії напрямів діяльності. У нарадах, які проходили 8 січня, взяли участь керівники профільних дирекцій Енергоатома, відокремлених підрозділів «Атомпроектінжиніринг», «Атомремонтсервіс», «Складське господарство», провідні спеціалісти ХАЕС. Також було обговорено модернізацію полярних кранів енергоблоків в рамках реалізації проекту Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, будівництво Комплексу переробки радіоактивних відходів та оптимізація складських запасів ВП ХАЕС.

У ході візиту Павло Павлишин здійснив обхід енергоблока №1, ознайомився зі станом ремонтних робіт турбогенератора. Сьогодні на енергоблоці №1 триває 410 доба ремонту. Наразі ведуться роботи з перевірки власних частот коливань елементів обмотки статора з протоком дистиляту через обмотку статора, встановлення ізоляційних коробок нульових і фазних виводів, триває підготовка до високовольтних випробувань обмотки статора. Під час наради були проаналізовані питання виконання графіків ремонту, проведення відповідних випробувань, налагоджувальних робіт на енергоблоці №1 ХАЕС. Згідно з графіком, заведення ротора в розточку статора заплановано на 10 січня цього року, включення енергоблока №1 в мережу – на 27 січня 2020 року.

Керівник Компанії зазначив, що відновлення роботи турбогенератора є надважливим завданням і виконати  його необхідно у заплановані строки з дотриманням всіх вимог безпеки. Він окремо наголосив на необхідності оптимізації складських запасів підрозділів Компанії, що дасть можливість вивільнити кошти з урахуванням пріоритетів виробництва.

«У нас є багато питань, які ми можемо оптимізувати, незважаючи на низький тариф. Протягом 2020 року важливо стабілізувати фінансово-економічний стан компанії, щоб надалі ще більше розвиватися», – підкреслив Павло Павлишин.

Довідка. Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.