Прес-центр

На другому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають масштабні ремонтні роботи

Розмір шрифту

Скинути
16.10.2020

На другому енергоблоці Хмельницької АЕС 49 доба ППР (планово-попереджувального ремонту) із 198 запланованих. Така довготривалість обумовлена зокрема виконанням значного обсягу робіт із модернізації і реконструкції. 

За словами начальника відділу планування та проведення ремонту Івана Микитенка,  на ремонтників лягло подвійне навантаження,  оскільки цьогорічний середній плановий ремонт має статус перехідного, ППР-21, як такого, не буде. Фронт робіт через це значно виріс, адже належить справитися із обсягами,  які зазвичай виконувалися впродовж двох ремонтних кампаній. 

Підготувалися на ХАЕС до цього завчасно й належним чином,  подбавши про забезпеченість товарно-матеріальними цінностями, передбаченими нормативними документами. Вона складає 80% від необхідного, решта постачатиметься під час ППР,  отож проблем, пов'язаних із відсутністю технічних ресурсів не буде.

До початку ремонту персонал,  задіяний у ньому,  пройшов відповідну підготовку.  При розробці графіків робіт були враховані нюанси,  які підніс COVID-19. «Карантин,  безумовно,  створює труднощі,  але цілком зупинити виробничий процес і життєдіяльність підприємства ми не вправі, мусимо адаптуватися до коронавірусних викликів. Підступний вірус не зачепив персонал ВППР, але чимало людей у відділі перехворіли ГРВІ, декого в силу обставин перевели на дистанційну форму роботи.  Та попри все, зі своїми обов'язками працівники справляються», - зауважив Іван Степанович. 

Роботи на другому енергоблоці виконуються згідно з графіком, реакторна установка знаходиться у стані «перевантаження палива», в ремонті перебуває 3-й канал системи безпеки.  До речі, термін, відведений для ремонту кожного з трьох каналів, згідно з планом, складає 60 діб, що безпосередньо впливає на тривалість ППР. Так само, як і нетиповий розширений ремонт статора генератора,  який частково проводить персонал ХАЕС та ВП «Атомремонтсервіс», шеф-супровід здійснюють фахівці корпорації «General Electric», вони ж виконують окремі операції. Таке об'єднання зусиль сприятиме якісному і вчасному ремонту та унеможливленню прикрих моментів, які спіткали нас під час ППР на першому енергоблоці.

У переліку основних робіт в ході цьогорічного ППР  - ремонт реакторної установки, перевантаження ядерного палива, вихорострумовий контроль металу, капітальні ремонти парогенераторів і головних циркуляційних насосів та іншого обладнання. 

- Окрім цього,  - додає Іван Микитенко, - персоналу доведеться капітально відремонтувати майже 1000 одиниць арматури, провести нетипову роботу на циліндрах низького тиску номер 1 і 2, а саме - заміну робочих лопаток турбіни 5 ступеня для забезпечення надійної роботи турбогенератора. Продовжуватимуться кінцеві випробування обладнання за технологією Holtec, впровадження якої стане можливим після введення в експлуатацію Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива.  Багато робіт, пов'язано з експлуатаційним контролем металу та демонтажем великої кількості теплоізоляції.

Загалом у ремонтних роботах задіяно майже 1400 осіб з числа персоналу ХАЕС,  без малого дві сотні людей з АРСу. Підрядні організації залучаються до виконання робіт з теплоізоляцією (у другій половині ППР) та ремонту будівель і споруд. 

На переконання начальника відділу планування та проведення ремонту,  графіки робіт будуть витримані і надалі,  колектив ХАЕС гідно завершить ППР,  і другий енергоблок вчасно буде увімкнутий у мережу. Та хоч би як не зосереджували атомники свої зусилля на проведенні нинішнього ППР,  жодним чином вони не залишають поза увагою перший працюючий енергоблок, ремонт та обслуговування обладнання на загальностанційних об'єктах. Виробничі будні колективу завжди насичені та сповнені високої відповідальності за ввірений об'єкт.