Прес-центр

На Рівненській АЕС відбулась чергова інспекція МАГАТЕ

Розмір шрифту

Скинути
02.08.2019

На майданчику Рівненської АЕС 1-2 серпня проходила інспекція Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) в рамках міжнародної Угоди про застосування гарантій відповідно до «Порядку застосування гарантій нерозповсюдження ядерної зброї».

Інспекційна перевірка проводилась на енергоблоці №3 (ВВЕР-1000) РАЕС, який перебуває у планово-попереджувальному ремонті, інспектором МАГАТЕ Мансіпе Хіменесом Дієго за участю головного спеціаліста – державного інспектора інспекції з ядерної безпеки на Рівненській АЕС Віталія Малютяка.

У ході інспекції в рамках функціональних та комплексних випробовувань на енергоблоці №3 за технологією корпорації «Holtec International» (США) перевірено відсутність відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) в контейнері  HI-TRAC, що призначений для поводження з ВЯП, під час його вилучення з гнізда універсального.

По завершенню перевірки у ході дебрифінгу обговорено результати проведення інспекції.  

Як зазначив начальник лабораторії ядерного палива відділу ядерної безпеки РАЕС Борис Ястремський, цілі  інспекції досягнуті у повному обсязі, без зауважень та у заплановані МАГАТЕ терміни. Наступна перевірка МАГАТЕ відбудетьсяна у вересні поточного року на енергоблоці №4 Рівненської АЕС.