Прес-центр

На Южно-Українській АЕС проведено натурні випробування перевантажувального контейнера компанії Holtec

Розмір шрифту

Скинути
19.04.2019

На Южно-Українській АЕС у перебігу планово-попереджувального ремонту (ППР) енергоблока №2 вперше в Україні проведено натурні випробування перевантажувального контейнера HI-TRAC 190 компанії Holtec. Ця робота передбачена програмою впровадження технології Holtec для зберігання відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) трьох українських АЕС у централізованому сховищі ВЯП (ЦСВЯП), яке споруджують на території зони відчуження Чорнобильської АЕС.

Випробуванням реального обладнання передували так звані «макетні» перевірки. Вони були успішно проведені протягом 2017-2018 років на всіх трьох енергоблоках ЮУАЕС для підтвердження габаритної прохідності контейнерів Holtec в умовах обмеженого простору реакторних відділень.

У нинішній ППР, згідно з «Робочою програмою проведення індивідуальних, функціональних і комплексних випробувань обладнання ЦСВЯП на енергоблоці № 2 ВП ЮУАЕС», перевірялася сумісність обладнання. Крім контейнера HI-TRAC 190 були задіяні адаптер універсального гнізда, кантувальний пристрій і траверса з подовжувачем, яка є індивідуальною розробкою для ВП ЮУАЕС, зважаючи на технічні особливості енергоблоків №1 і №2. Контроль процесу встановлення контейнера в басейн витримки і перевантаження палива проводився за допомогою спеціальної системи відеоспостереження, яка також використовувалася вперше.

Після успішного встановлення контейнера в універсальне гніздо басейну витримки та перевантаження палива були проведені операції зі встановлення і вилучення імітатора тепловиділяючої збірки. Ця операція необхідна для налаштування програмного забезпечення перевантажувальної машини, що забезпечує безпечне проведення транспортних операцій з ядерним паливом.

«У результаті проведених випробувань ми переконалися, що спроектоване обладнання повністю відповідає проектній документації та є сумісним з обладнанням ЮУАЕС, зокрема, енергоблока №2, - повідомив головний інженер енергоремонтного підрозділу ЮУАЕС Сергій Шпирко. - Ми отримали позитивний досвід роботи з цим обладнанням. Також ми набрали інформацію для адаптації програмно-технічного комплексу перевантажувальних машин, які забезпечують безпечне проведення робіт з ядерним паливом у межах басейну витримки і перевантаження реактора».

Наступним етапом впровадження технології Holtec на ЮУАЕС будуть натурні випробування контейнера HI-TRAC 190 на енергоблоках №1 і №3.