Прес-центр

На Запорізькій АЕС виконується модернізація загальностанційного паропроводу власних потреб

Розмір шрифту

Скинути
15.09.2020

В рамках продовження терміну експлуатації енергоблока №5 ЗАЕС цех теплових та промислових комунікацій модернізує загальностанційний паропровід власних потреб.

Під час модернізації двох ділянок паропроводу, які знаходяться на першому спецкорпусі та між енергоблоками №5 та №6, фахівці цеху перевіряють їх на міцність і щільність.

«Розроблено програму, в якій чітко прописаний порядок виконання дій персоналу суміжних цехів станції в рамках модернізації парропроводу. Для його діагностики запросили  фахівців експертно-технічного центру з Дніпра», – розповів інженер цеху теплових та промислових комунікацій Сергій Мошнік.

Загальностанційний паропровід власних потреб під час будівництва атомної станції прокладався одночасно зі спорудженням енергоблоків – від першого до шостого – і за всією довжиною розбитий на ділянки. Кожна з них має окремий паспорт та реєстраційний номер. І коли продовжується термін експлуатації енергоблока, обов'язково модернізується також міжблочна ділянка.

Для довідки: Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – у 1985-му, третій – в 1986-му, четвертий – в 1987 році, п'ятий – в 1989-му, шостий – у 1995-му. З 1984 року внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2% до 23%.