Прес-центр

Привітання Павла Павлишина з Днем енергетика та з новорічними святами

Розмір шрифту

Скинути
22.12.2019

Шановні колеги, друзі!

Щиро вітаю вас з Днем енергетика! Перед енергетичною галуззю завжди стоять надважливі завдання: бути непорушною основою національної економіки, надійним джерелом тепла і світла в оселях мільйонів українських громадян, підґрунтям енергобезпеки й незалежності держави.

У 2019 році атомна енергетика виробила для України понад половину усього обсягу електричної енергії держави, забезпечивши стабільність енергетичної системи та наповнюючи Державний бюджет значним обсягом коштів, отриманих від її реалізації. Колеги, ми з вами робимо все можливе, щоб наші енергетичні потужності працювали на повну силу та забезпечували державу цінним ресурсом – електричною енергією. Наша стабільність базується на відповідальній та ефективній праці усіх підрозділів Компанії.

Цьогоріч ми знов досягли успіху у напрямі продовження термінів експлуатації наших енергоблоків. Южно-Українська АЕС вперше в Україні продовжила ресурс енергоблока №3 ще до завершення його проектного терміну експлуатації. Чергову переоцінку безпеки розпочали енергоблоки, які вже 10 років демонструють свою безпеку у довгостроковій експлуатації – перший та другий енергоблоки ВВЕР-440 Рівненської АЕС. Надійна робота цих блоків підтвердила достатній запас міцності українських реакторів та довела їхню необхідність для України.

Серед досягнень цього року слід відзначити підвищення потужності діючих енергоблоків АЕС – до 3045 МВт підвищено теплову потужність пілотного енергоблоку № 2 Южно-Української АЕС.

Колеги, усе це свідчення того, що атомників ніколи не лякали зміни. Енергоатом сам є ініціатором багатьох прогресивних та інноваційних підходів задля власного розвитку та розбудови всієї галузі. У 2019 році ми продовжили активну роботу над диверсифікацією джерел постачання свіжого ядерного палива – перспективним напрямом діяльності, який став нашою гордістю та унікальним досвідом. Нещодавно після проведення успішної ремонтної кампанії повністю завантажено ядерним паливом виробництва Westinghouse енергоблок №5 Запорізької АЕС. Фахівці станції провели потужну модернізаційну роботу, налагодили ефективну співпрацю з постачальником щодо експлуатації та майбутніх амбітних проектів з вдосконалення економічного ефекту застосування американського палива. До цього руху поступово приєднується Рівненська АЕС – цьогоріч розпочатий процес впровадження ядерного палива альтернативного виробника і на енергоблоках №1,2 РАЕС.

Ми робимо впевнені кроки до енергетичної безпеки та незалежності держави. Завершуються будівельні роботи на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, на АЕС проводяться підготовчі роботи з впровадження технології Holtec International. Щиро сподіваюсь, що вже з 2020 року Україна повністю забезпечить себе послугами з безпечного та надійного зберігання ВЯП з усіх АЕС. Активна робота велась над ще одним стратегічним інвестиційним проектом Компанії – поводження з радіоактивними відходами. Комплекси переробки для них вже впроваджені на Рівненській та Запорізькій АЕС. Власним коштом Компанія розпочала такий проект і на Хмельницькій АЕС, незабаром такий комплекс ми плануємо побудувати і на ЮУАЕС. Ми вдячні за злагоджену і конструктивну співпрацю усім нашим українським та зарубіжним партнерам, які забезпечують Компанію якісною продукцією та послугами у всіх наших проектах, пліч-о-пліч з якими ми реалізуємо потенціал атомної галузі.

У 2019 році нам вдалося впевнено увійти у новий ринок електроенергії завдяки тому, що підготовка до ринку почалася заздалегідь, ще до ухвалення відповідного Закону. Незважаючи на проблеми через обмеження участі АЕС у торгах, переконаний, ми всі разом зробимо усе можливе задля зміни ставлення до атомної генерації на краще. Першим кроком стало збільшення на 5% частки продажу електроенергії на ринку на добу наперед. Вірю, що це лише початок позитивних змін на краще.

Шановні колеги, друзі! Наша сумлінна робота, ефективна взаємодія з державою, з партнерами завжди будуть спрямовані на забезпечення надійності та стабільності української енергетики, а оновлення та впровадження інновацій у галузі зміцнюватимуть прагнення України бути високорозвиненою та енергетично потужною державою. Щиро бажаю Вам затишних та теплих свят, які подарують натхнення для вдалого втілення усіх починань у Новому році. Хай 2020 рік буде багатим на добро, щедрим на успіхи та здійснення мрій, сповнений великими справами та щасливими подіями для кожного з вас.

Енергії, успіхів та здобутків нам усім у новому році!

З повагою

т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Павло Павлишин