Прес-центр

Ремонт на енергоблоці №1 РАЕС перетнув екватор

Розмір шрифту

Скинути
01.02.2019

На енергоблоці №1 (ВВЕР-440) Рівненської АЕС з 29 грудня 2018 року триває капітальний планово-попереджувальний ремонт (КППР), розрахований на 63 доби. Роботи виконуються відповідно до затвердженого графіку.

Впродовж ремонтної кампанії на енергоблоці №1 заплановано виконати низку регламентних робіт. Як відзначає начальник відділу з підготовки та проведення ремонтів РАЕС Микола Пономаренко, капітальний ремонт енергоблоку від звичайного ППР відрізняється тим, що проводиться раз у чотири роки – коли повністю вивантажується паливо з активної зони реакторної установки та здійснюється контроль корпусу реактора. «Дистанційні установки контролю металу дозволяють виконати візуально-вимірювальний та ультразвуковий контроль. Так як цей процес є досить тривалим, вперше на РАЕС застосовуватиметься оригінальна схема виконання ремонту, завдяки якій заплановано оптимізувати загальну тривалість КППР», - зауважує атомник.

На сьогоднішній день на енергоблоці №1 завершено ремонт першого та другого каналів системи безпеки (насосних агрегатів, електротехнічного обладнання). Завершені роботи з вивантаження відпрацьованого ядерного палива з активної зони реактора. Контроль корпусу реактора триватиме до 3 лютого. До 9 лютого буде здійснено ручний контроль зварних з’єднань патрубків реактора та встановлено шахту реактора. Наразі в реакторному відділенні ремонтується арматура унікальної конфігурації, зокрема головні запірні засувки чеського виробництва. Триває збирання головних циркуляційних насосів, на парогенераторах виконано вихорострумовий контроль металу.

На турбогенераторі ТГ-1 здійснено збирання циліндра низького тиску ЦНТ-1, готується заміна бандажних стрічок ЦНТ-2. На ТГ-2 виконано збирання циліндра високого тиску, виконуються ремонтні роботи на ЦНТ-1. Розпочато роботи з підготовки ротора до заведення у статор.

Також під час КППР на енергоблоці №1 реалізовується низка понадрегламентних робіт, які передбачають капітальний ремонт генератора ТГ-2, заміну соплового апарату ТГ-2 (ПАТ «Турбоатом»), підвищення щільності установки системи герметичних огороджень, переведення ущільнень технологічних лючків парогенераторів на розширений графіт, надійність яких підтверджена кращою світовою практикою.

Згідно з програмою управління старінням обладнання проводиться додатковий контроль корпусу реактора; реалізовується захід Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС щодо забезпечення аварійного енергозабезпечення в умовах довготривалого повного знеструмлення блоку.

«В цілому, на сьогоднішній день на енергоблоці виконано близько 60% ремонтних робіт. Усі роботи вчасно та якісно проводить персонал експлуатаційних цехів та енергоремонтного підрозділу РАЕС, а також вітчизняні підрядні організації», - резюмував Микола Пономаренко.