Деятельность

На Хмельницкой АЭС продолжают внедрять мероприятия по повышению безопасности

Размер шрифта

Сбросить
13.02.2020

На Хмельницькій АЕС продовжують впроваджувати заходи з підвищення безпеки. З початку експлуатації у ВП ХАЕС реалізовано 951 проект з модернізації та підвищення безпеки.

Основною програмою підвищення безпеки є Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки (КЗПБ) енергоблоків атомних електростанцій. КЗПБ введена в дію постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2011 №1270 та розрахована на період до 2023 року включно. Реалізація програми дозволить виконати міжнародні зобов'язання України щодо рекомендацій МАГАТЕ та ЄС у частині підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій.

На Хмельницькій АЕС виконано 78,8% від обсягу заходів КЗПБ, запропонованих для реалізації на першому та другому енергоблоках. У порівнянні з іншими атомними станціями України, ХАЕС посідає першу рейтингову позицію. Зокрема, на енергоблоці №1 виконано 83,7% від обсягу заходів КЗПБ запропонованих для реалізації, на другому енергоблоці – 73,9%.

У 2019 році переважну більшість заходів з підвищення рівня безпеки – 57 здійснено на першому енергоблоці ХАЕС у рамках продовження терміну експлуатації. Зокрема, здійснено модернізацію систем: контролю водневого охолодження, управління резервних дизель-генераторів, радіаційного контролю, управління перевантажувальної машини, контролю концентрації водню в гермооболонці, сейсмологічного моніторингу, керуючих систем безпеки.

Впроваджено також заходи із забезпечення підживлення парогенератора, аварійного електропостачання, підживлення та охолодження басейну витримки в умовах тривалого повного знеструмлення АЕС. Здійснено також заміну вимикачів 6кВ в каналах систем безпеки, загально станційних і блокових схемах; силових кабелів системи аварійного електропостачання 0,4 кВ; стабілізаторів напруги; регулюючих клапанів; насосів та ін.

На енергоблоці №2 в 2019 році реалізовано 8 заходів КЗПБ. Значну частину заходів з підвищення безпеки на енергоблоці №2 буде реалізовано в рамках цьогорічного капітального планово-попереджувального ремонту.

Через модернізацію, реконструкцію, впровадження кращих наукових досягнень і світового досвіду персонал ВП ХАЕС постійно працює над підвищенням експлуатаційної безпеки енергоблоків.