Деятельность

Энергоатом в ТОП-5 самых «зеленых» энергокомпаний мира

Размер шрифта

Сбросить
07.11.2019

НАЕК «Енергоатом» увійшов до першої п'ятірки рейтингу «Кращі зелені енергогенерації: Безвуглецеві генеруючі потужності» (Top Green Power Generators: Carbon-Free Generation Capacity). Рейтинг, в який увійшло 20 найбільших енергогенеруючих компаній світу, був підготовлений Міжнародним інформаційно-аналітичним агентством Energy Intelligence Group в рамках проекту EI New Energy.

PDF файл звіту EI New Energy «Green Utilities Report»

Як наголошується у звіті «Огляд зелених підприємств», опублікованому EI New Energy, рейтинг був складений за результатами аналізу діяльності 20 кращих енергетичних компаній, виробничі процеси яких не супроводжуються викидами в атмосферу діоксиду вуглецю (CO2). Серед учасників рейтингу компанії, що експлуатують атомні електростанції, об'єкти гідроенергетики, а також оператори відновлюваних енергогенеруючих потужностей.

У звіті EI New Energy*, зокрема, наголошується, що основним критерієм оцінки кожної компанії став обсяг прямих викидів СО2 на 1 мВт-год виробленої електроенергії. При цьому 100 балів отримувала компанія з найбільш низьким рівнем викидів, а «нуль» балів компанія з найвищим рівнем викидів.

Також Енергоатом покращив свій рейтинг, піднявшись на шість сходинок вгору і посівши 29-е місце в загальному рейтингу «100 кращих «зелених» виробників-2019» (Top 100 Green Utilities). EI New Energy повідомляє, що в рейтинг «100 кращих «зелених» виробників» увійшли підприємства і з вуглеводневими викидами. Основний критерій оцінки - співвідношення встановленої потужності з об'ємом викидів парникових газів.

* На сторінці EI New Energy пояснюється, що проект орієнтований на моніторинг процесів, які супроводжують перехід глобальної енергетичної галузі від традиційних видів викопного палива до альтернативних джерел енергії. EI New Energy бачить своєю місією формування моста між старим і новим, а також між політикою і ринком. «Завдяки стислому аналізу новин і тенденцій проект допомагає читачам зрозуміти процес змін, що відбуваються в світовій енергетичній галузі, з акцентом на поновлювані джерела енергії», - зазначають автори проекту.