Деятельность

Энергоатом заинтересован в продаже больших объемов электроэнергии заранее, – вице-президент Компании Хартмут Якоб

Размер шрифта

Сбросить
02.03.2021

Енергоатом як найбільший виробник електроенергії в Україні прагне продавати великі її об’єми за довгостроковими контрактами. Про це в інтерв’ю виданню «БізнесЦензор» повідомив віце-президент Компанії Хартмут Якоб.

Відповідаючи на запитання, чому НАЕК виставляє одразу великі обсяги своєї продукції на аукціони, що може спрацьовувати не на користь дрібних і середніх трейдерів, пан Якоб зазначив: «Це нормальна практика для всього світу. Наприклад, в Європі такого поняття, як двосторонні угоди на найближчий місяць, практично немає. Там 6 місяців – це маленький строк, а нормальною практикою для атомних генерацій вважаються контракти на 5-7-10 років наперед».

Віце-президент Енергоатома додав, що станом на кінець 2020 року дебіторська заборгованість перед Компанією за поставлену електроенергію сягнула 24,5 млрд грн, своє чергою кредиторська, тобто заборгованість Енергоатома перед підрядниками та постачальниками, дорівнювала 12 млрд грн.

Водночас, попри величезні борги перед НАЕК з боку ДП «Гарантований покупець», що продовжують нарощуватися за відсутності чіткої стратегії їх погашення, Енергоатом має фінансувати низку критичних для свого функціонування державного підприємства видаткових статей, наголосив Хартмут Якоб. Іншими словами, ремонтні кампанії та забезпечення безпечної експлуатації ядерних енергоблоків, закупівля свіжого ядерного палива та початок експлуатації Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива зачекати не можуть. «Тому нам потрібна визначеність та розуміння об’ємів грошового потоку хоча б на найближчу перспективу», – зазначив віце-президент Енергоатома.

Він висловив упевненість у тому, що після продажу великого об’єму електроенергії на аукціоні в грудні минулого року Компанія зможе виконати усі покладені на неї зобов’язання. У пріоритеті – безпечна робота АЕС, виконання паливної програми, своєчасна виплата зарплати атомникам, сплата податків і обслуговування кредитів. Позитивного фінансового результату роботи Компанії, за його словами, слід очікувати вже у першому кварталі цього року.

«Нас не хвилюють назви компаній – покупців електроенергії. Хто більше заплатить на аукціоні, той і купить. Ще раз повторюся – нам вигідніше продавати великі об’єми», – додав Хартмут Якоб.