Деятельность

Специалист Запорожской АЭС выиграл творческий конкурс МАГАТЭ

Размер шрифта

Сбросить
14.02.2020

Молодий фахівець Запорізької АЕС Євген Калініченко здобув перемогу в Міжнародних змаганнях МАГАТЕ на написання кращого есе на тему фізичної ядерної безпеки. Вручення сертифікатів переможцям відбулось 12 лютого 2020 року в рамках конференції МАГАТЕ ICONS 2020, що проходить у Відні.

Міжнародний конкурс есе з фізичної ядерної безпеки для студентів і молодих фахівців було проведено у рамках Міжнародної конференції «Фізична ядерна безпека: підтримка та активізація зусиль», у співпраці з Міжнародною мережею освіти в галузі фізичної ядерної безпеки (INSEN).

Інженер Запорізької АЕС Євген Калініченко представив на конкурс роботу: «Поява технологічних загроз, а також можливостей в галузі фізичної ядерної безпеки в цифровому столітті».

«Моя тема висвітлює потенційні загрози для фізичної ядерної безпеки від кібератак і безпілотних літальних апаратів. У своєму есе я розглядав варіанти протидії таким загрозам, а також можливості технологій штучного інтелекту та безпілотних систем для зміцнення фізичної безпеки ядерних установок і матеріалів», - розповів Євген Калініченко, відповідаючи на питання журналістів.

Він також зауважив, що його роботою зацікавилися в МАГАТЕ, і вона буде включена в протокол конференції ICONS 2020: «Підсумкові результати конференції будуть використані при розробці плану МАГАТЕ з ядерної безпеки на 2022-2025 роки».

Нагадаємо, з 10 по 14 лютого 2020 року у Відні (Австрія), триває конференція Міжнародного агентства з атомної енергії з фізичної ядерної безпеки: «Фізична ядерна безпека: підтримка та активізація зусиль». Делегацію від України на ICONS 2020 очолює заступник міністра енергетики та захисту довкілля з питань європейської інтеграції Костянтин Чижик. До складу делегації від України увійшли представники Мінекоенерго, Постійного представництва України при міжнародних організаціях, Державного агентства з управління зоною відчуження, Інституту ядерних досліджень Національної академії наук, НАЕК «Енергоатом», ДСП «Об’єднання «Радон», ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».

Мета конференції полягає у зміцненні глобального режиму з фізичної ядерної безпеки, а також міжнародного співробітництва за цим напрямом. Така конференція відбувається раз у 4 роки та є важливим заходом у сфері фізичної ядерної безпеки на майданчику Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). У рамках цієї платформи учасники мають змогу виступити з відповідними національними заявами. Україна повністю поділяє основний принцип щодо відповідальності за забезпечення фізичної ядерної безпеки – кожна держава несе відповідальність за неї. У зв’язку з цим Україна визнає центральну роль МАГАТЕ у сприянні міжнародної співпраці, у підтримці зусиль Держав виконувати свої зобов’язання із забезпечення фізичної безпеки цивільних ядерних та інших радіоактивних матеріалів.