Деятельность

Студенты и преподаватели кафедры АЭС и инженерной теплофизики КПИ ознакомились с работой Атомремонтсервиса

Размер шрифта

Сбросить
28.10.2019

Студенти четвертого курсу та викладачі кафедри АЕС та інженерної теплофізики НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» відвідали  «Атомремонтсервіс» (АРС) у м. Славутич, де ознайомились зі специфікою роботи цього відокремленого підрозділу НАЕК «Енергоатом».

У центральному офісі підрозділу відвідувачі зустрілись із заступником технічного директора з інженерної роботи Сергієм Дудкіним, начальником навчально-тренувального центру Дмитром Созіновим, заступником начальника цеху з ремонту тепломеханічного обладнання ВП АРС В’ячеславом Бачиніним. Представники Атомремонтсервісу розповіли гостям про те, які завдання в системі Енергоатома виконує їх підрозділ, якою є його структура, персонал і обладнання. Багато уваги було приділено умовам роботи персоналу під час виконання ремонтних робіт на атомних станціях, особливостям організації праці та вимогам до бажаючих працевлаштуватись у підрозділі.

Гості дізналися, що АРС побудований за принципом ремонтних підприємств атомних станцій і має у своєму складі кілька цехів та інженерний центр, який впроваджує нові технологічні процеси виконання ремонтних робіт. Багато робіт, що виконуються фахівцями Атомремонтсервісу є унікальними, наприклад, ремонт головного роз’єму реактора, капітальний ремонт клапанів парогенераторів «Sebim», інспекція ядерного палива компанії Westinghouse та інші.

Представники Київського політеху змогли наочно ознайомитись з унікальним устаткуванням та обладнанням, яке АРС використовує під час ремонтів на атомних станціях. Зокрема, вони побачили багатофункціональний пристрій (станок) US-300R для ремонту ущільнювальної поверхні реактора ВВЕР-1000 – один з чотирьох, що наразі використовуються у світі. Також вони оглянули станки фірм SIGMA та OMOS, призначені для ремонту ущільнювальної поверхні головного циркуляційного насосу. Під час ремонтних кампаній працівники ВП АРС транспортують ці станки на відповідну АЕС, монтують, а після виконання робіт повертають у підрозділ.

Студенти та викладачі Київського політеху також оглянули місто Славутич та відвідали міський краєзнавчий музей, у якому ознайомились з великою експозицією, що присвячена історії Чорнобильської АЕС.

Після завершення поїздки Іван Остапенко, асистент кафедри АЕС та інженерної теплофізики, дав свою оцінку заходу: «Подібні візити студентів профільних напрямків та спеціальностей на АЕС та в сервісні підрозділи Енергоатома здійснюються постійно, вони дозволяють студентам поєднувати теоретичні знання з практикою, побачити реальне обладнання атомно-енергетичної галузі, а також допомагають зрозуміти, як працюють ці підприємства та їх персонал».

 

 

Довідка. Відокремлений підрозділ НАЕК «Енергоатом» «Атомремонтсервіс» (ВП АРС) створено у 2001 році. Діяльність ВП АРС базується на безпечному й ефективному виконанні складних та понадрегламентних робіт, зокрема, робіт з проектування, монтажу, ремонту, реконструкції й модернізації обладнання АЕС України.Основними функціями підприємства є:

  • монтаж, ремонт, реконструкція й модернізація обладнання АЕС;
  • підготовка, перепідготовка та підтримка кваліфікації ремонтного персоналу;
  • комплексний інженерно-техничний супровід та організація ремонтного обслуговування обладнання АЕС.

Персонал ВП «Атомремонтсервіс» - це висококваліфіковані фахівці та робітники, що мають практичний досвід роботи в атомній енергетиці. Чисельний складпідприємства складає понад 800 працівників. ВП «Атомремонтсервіс» має свої виробничі дільниці в  містах-супутниках АЕС України: Вараш (РАЕС), Южноукраїнськ (ЮУАЕС) та Нетішин (ХАЕС).