Деятельность

Хмельницкую АЭС посетили представители Общественного совета Хмельницкой областной госадминистрации

Размер шрифта

Сбросить
16.03.2018

15 березня цього року Хмельницьку АЕС відвідали учасники Громадської ради Хмельницької обласної держадміністрації. В рамках програми візиту представники громадського контролю за дотриманням прав жителів Хмельниччини на безпечне для життя і здоров’я довкілля, ознайомилися з атомною станцією. Під час перебування на ХАЕС робоча група Громадської ради відвідала навчально-тренувальний центр, машинне відділення та блочний щит управління другого енергоблока, а також зустрілася із керівництвом енергетичного підприємства.

Зокрема, в навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС гостям розповіли про основні технологічні процеси виробництва електроенергії та підготовку персоналу. Представникам Громадської ради була також надана можливість відвідати блочний щит управління та машинне відділення діючого енергоблока.

Під час зустрічі із керівництвом атомної станції учасники делегації отримали вичерпні відповіді на всі питання які цікавили громаду Хмельниччини. Звісно, основне питання, яке хвилює жителів регіону – безпечне функціонування ядерного об’єкта.

Розповідаючи про основні показники діяльності ядерного підприємства, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко зазначив: «Адміністрація і трудовий колектив ХАЕС робить все можливе для постійного підвищення рівня безпеки». Окрім показників радіаційної безпеки, керівник атомної станції детально зупинився на фізичних бар’єрах захисту енергоблоків, розповів про заходи з модернізації та підвищення безпеки на ХАЕС. Зокрема, зазначив, що за весь період експлуатації ХАЕС було виконано 866 відповідних заходів.

Надав детальну інформацію генеральний директор і про додаткові заходи з безпеки здійснені в рамках планово-попереджувального ремонту на ХАЕС, розповів про найближчі плани щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока.

Під час робочої зустрічі фахівці ХАЕС також розповіли представникам Громадської ради про фізичний захист ядерного об’єкта, режим добового регулювання потужності на другому енергоблоці, причини позапланової зупинки другого енергоблока.

Цікавилися відвідувачі і будівництвом комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРВ) для спорудження якого, підготовлені документи для проведення торгів із закупівлі основного обладнання. Після проведення торгів із закупівлі обладнання будуть отримані вихідні дані для виконання робочого проектування КПРВ. Завершити будівництво комплексу планується у 2021 році.

Підсумовуючи результати зустрічі голова Громадської ради при Хмельницькій ОДА Володимир Юр’єв зауважив, що робоча група прозвітує перед населенням області про позитивний результат зустрічі. «Ми отримали вичерпні відповіді на всі наші питання і плануємо продовжувати співпрацю із Хмельницькою АЕС і надалі. Я в свою чергу, впевнився, що на ХАЕС працюють професіонали, які проводять відповідний контроль та дотримуються всіх заходів з безпеки».

Голова комітету з питань екології та природних ресурсів Громадської ради при Хмельницькій ОДА Наталія Міронова, в свою чергу зазначила: «Ми побачили, що колектив ХАЕС має високий рівень готовності до викликів часу та високу міру відповідальності перед суспільством».