Пресс-центр

Заявление президента НАЭК «Энергоатом» по случаю Всемирного Дня Этики

Размер шрифта

Сбросить
16.10.2019

16 жовтня у світі відзначається Всесвітній День Етики (Global Ethics Day). Цей день дає нам можливість глибше усвідомити, чому так важливо приймати етичні рішення та є приводом нагадати  про  етичну відповідальність кожного з нас.

Система моральних цінностей становить основу норм поведінки, а кожен окремий вчинок оцінюється за його результатами. Будуючи власне майбутнє в часи глобальних трансформацій ми безумовно приходимо до розуміння того, що етична свідомість і культура суспільства є основною доброчесності у нашому житті. Саме у такий символічний Всесвітній День Етики ми особливо усвідомлюємо особисту відповідальність за наші дії, рішення, за власне життя і здоров’я, а також життя і здоров’я інших.

Основною місією ДП «НАЕК «Енергоатома» є безпечне виробництво електричної енергії, що досягається через впровадження фундаментального принципу безпеки АЕС – забезпечення культури безпеки. В наш складний час динамічних змін це неможливо зробити без високих етичних стандартів та усвідомлення кожним працівником нашої Компанії власної відповідальності перед суспільством і майбутніми поколіннями.

В 2019 році в Компанії впроваджено новий Кодекс корпоративної етики який покликаний забезпечувати збереження працівниками високих стандартів поведінки традиційних для атомної енергетики, а також чіткого розуміння ними своєї ролі в досягненні стратегічних цілей нашого підприємства.

Протягом поточного року ми активно долучилися до ініціатив розвитку комплаєнсу та доброчесності. У липні 2019 року, між ДП «НАЕК «Енергоатом» і Всеукраїнською мережею доброчесності та комплаєнсу (UNIC) підписано Меморандум про партнерство, метою якого є просування ідеї етичного та відповідального ведення бізнесу. Така співпраця зобов’язує нас посилювати власну ділову репутацію та постійно удосконалювати власні стандарти доброчесності відповідно до кращих міжнародних практик.

Повсякденна культура кожного працівника Енергоатома ґрунтується на етичних правилах і стандартах поведінки. Кожен відповідає за дотримання корпоративних цінностей, що дозволяє досягати високої ділової репутації нашої Компанії яка сьогодні вже стала одним із найцінніших активів. Ми щодня приймаємо та ухвалюємо сотні рішень, які не мають універсальної формули, але при цьому впливають на результативність і розвиток Компанії. Існуючі інструменти і сталі підходи в реалізації Комплаєнс-політики ДП «НАЕК «Енергоатом» забезпечують досягнення високого рівня якості роботи, про що свідчать отримані визнання вітчизняних і міжнародних експертів. Разом з цим, ми не зупиняємося на досягнутому і в подальшому будемо показувати суспільству приклад доброчесності, «нульової толерантності» до корупції, а також власного професіоналізму, як гарантії надійної безаварійної роботи АЕС та забезпечення необхідного рівня ядерної та радіаційної безпеки при експлуатації наших енергетичних потужностей.     

Хочу всіх запевнити, що ми щоденно будемо посилювати культуру дотримання корпоративної етики і запобігання корупції, оскільки для побудови прогресивної європейської держави, необхідно здійснювати ефективні кроки і разом, маючи спільну мету, йти вперед, з відповідальністю розуміючи наслідки власних рішень, керуючись принципами справедливості і прозорості.

Я висловлюю щиру вдячність кожному за відданість справі, неухильне слідування найвищим стандартам безпеки, високий професіоналізм та самовідданість у нашій спільній роботі. Переконаний, що якісні корпоративні цінності і надалі будуть основою в ухваленні рішень для кожного з нас і нададуть потужний імпульс для впевненого руху вперед, для подальшого розвитку нашої Компанії та української ядерної галузі.

З повагою

Президент ДП «НАЕК «Енергоатом»

Юрій Недашковський

 

Довідка. Всесвітній день етики (англ. - Global Ethics Day) – заснований у 2014 році Радою Карнегі по етиці, громадською благодійною організацією, яка об’єдную професіоналів, викладачів та студентів працюючих сфері міжнародних відносин та права (США, Нью Йорк).

День етики був започаткований з метою акцентування уваги на важливості етики та етичної поведінки у всіх сферах життя, зокрема комерційній та підприємницькій діяльності. Завдання дня етики – за допомогою різноманітних просвітницьких заходів інформувати людей про важливість етики та етичної поведінки як під час виконання свої посадових обов’язків, так і в повсякденному житті.