Пресс-центр

Благодаря атомной энергетике человечество сможет избежать экологической катастрофы – основатель Microsoft Билл Гейтс

Размер шрифта

Сбросить
16.03.2021

Нещодавно світ побачила нова книга одного з найбагатших людей планети – Білла Гейтса. Мультимільярдер і засновник компанії Microsoft називає її збіркою рецептів з уникнення екологічної катастрофи, яку він вважає неминучою вже у 2050 році. Передусім світ має добитися нульових викидів до цього часу, пише Гейтс у своєму блозі www.gatesnotes.com, презентуючи книгу How to Avoid a Climate Disaster («Як уникнути екологічної катастрофи»).

«Коли хтось хоче тост на сніданок, ми маємо переконатися, що існує система, яка може постачати хліб, тостер і електричний струм для його роботи без викидів парникових газів у атмосферу. Ми не збираємося вирішувати проблему клімату, забороняючи людям їсти тости», - зазначає мільярдер. 

На думку Гейтса, втілення нової енергетичної системи в життя вимагає консолідованих дій. Участь у цьому процесі він називає найважливішим кроком, який можуть зробити люди з усіх прошарків суспільства – з метою уникнути катастрофи.

Щоб добитися нульових викидів, необхідно знайти способи генерувати і зберігати чисту електроенергію, вирощувати продукти, виробляти одяг та інші речі, пересуватися, а також обігрівати та охолоджувати наші будівлі без викидів парникових газів, вважає автор книги. На його думку, обмежитися альтернативними джерелами енергії людство не зможе, бо їх просто не вистачить для того, щоб задовольнити глобальну потребу в електриці.

Наймасштабніший проєкт топ-багатія світу – підприємство галузі атомної енергетики TerraPower, що розробляє реактор, паливом для якого буде вже відпрацьований уран. Білл Гейтс із кількома однодумцями заснував цю компанію близько десяти років тому. Спочатку TerraPower планувала зібрати свій перший реактор в Китаї. Але цього не сталося через заборону американським компаніям співробітництва з КНР у галузі цивільної атомної енергетики. Та мільярдер рук не опустив – наразі у його планах будівництво демонстраційної реакторної установки на території Сполучених Штатів, що триватиме від 5 до 7 років.

Білл Гейтс вважає, що у разі успіху вже за десять років у світовій атомній галузі могли б з’явитися сотні таких об’єктів. І саме це – якнайкоротший шлях до справжньої боротьби з кліматичними змінами.