Пресс-центр

Holtec International ввела в эксплуатацию новое сухое хранилище ОЯТ на бразильской АЭС

Размер шрифта

Сбросить
24.05.2021

4 травня цього року на бразильській АЕС Ангра перший багатоцільовий контейнер з відпрацьованим ядерним паливом зі спеціально розробленим і ліцензованим паливним кошиком Metamic-HT було завантажено в модуль HI-STORM FW та поміщено до нового сухого сховища ВЯП, збудованого за допомогою американської компанії Holtec International. В компанії повідомили: подія «знаменує офіційний початок запланованої 50-річної експлуатації».

На цій АЕС працюють два різних реакторних блоки. Перший блок – це спроєктований компанією Westinghouse реактор з водою під тиском потужністю 609 МВт, другий – розроблений компанією Siemens реактор PWR потужністю 1275 МВт. Басейни зберігання відпрацьованого палива на обох блоках були майже повністю завантажені.

Під час відкриття сховища було вперше використано вертикальний важкий навантажувач HI-TRAN 300, спроєктований і виготовлений в підрозділі Holtec у Камдені, штат Нью-Джерсі.

Сухе сховище ВЯП бразильскої АЕС оснащено створеними американською компанією інноваційними системами фізичного захисту, радіаційного і температурного моніторингу, воно також має броньований центр контролю доступу та склад з технічною майстернею.

Спочатку сухе сховище АЕС Ангра складатиметься з 15 модулів HI-STORM FW. У них буде розміщено 288 тепловидільних елементів з другого енергоблока бразильскої АЕС і 222 з першого. Це дозволить продовжити термін експлуатації обох енергоблоків ще на 5 років, адже місце в басейнах зберігання ВЯП буде звільнено. Всього сухе сховище ВЯП зможе вмістити до 72 модулів з можливістю зберігання відпрацьованого ядерного палива до 2045 року.