Пресс-центр

В борьбе с изменениями климата Япония планирует запустить не менее 30 новых атомных реакторов

Размер шрифта

Сбросить
19.05.2021

Уряд Японії має намір довести частку низьковуглецевих джерел в енергобалансі країни майже до 40% не пізніше 2030 року. Для досягнення такої мети, за підрахунками фахівців міністерства економіки, торгівлі й промисловості Японії, атомні станції мають виробляти приблизно п'яту частину всієї електроенергіі, що споживається в країні. Вони порахували: щоб це стало реальністю, потрібно запустити приблизно 30 реакторів.
Наразі в Японії працюють лише 9 реакторів, а решта перебувають у процесі технічного переозброєння та перевірок, оскільки після аварії на АЕС Фукусіма-1 були норми безпеки для атомних станцій стали жорсткішими. Місце закритих АЕС в енергетичному балансі країни займають теплові електростанції, що працюють на вугіллі та природному газі й викидають в атмосферу найбільше вуглецю.
У жовтні 2020 року прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суґа проголосив, що до 2050 року країна має досягти нульового значення викидів CO2, а до 2030-го – скоротити його на 46% порівняно з показниками 2013 року. І вже нині зрозуміло, що без нарощування атомних потужностей такі цілі є недосяжними.