Пресс-центр

На Хмельницкой АЭС модернизируют полномасштабный тренажер блочного щита управления

Размер шрифта

Сбросить
17.03.2020

Відповідність повномасштабного тренажера (ПМТ) блочного щита управління (БЩУ) енергоблоку-прототипу – необхідна умова якісної підготовки персоналу. Саме тому, один із важливих етапів у рамках продовження терміну експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС – приведення ПМТ у повну відповідність БЩУ діючого блока.

Модернізація тренажера, який було введено в промислову експлуатацію у 2000 році – безперервний процес його життєвого циклу. Як зауважив начальник навчально-тренувального центру (НТЦ) ВП ХАЕС Володимир Ісупов, за двадцятилітню історію експлуатації на тренажері відбулося чимало змін. Серед найважливіших, ті зміни, які відбуваються на функціонуючому енергоблоці. Особливо це стосується модернізованого першого енергоблока, де відбулося багато змін у рамках продовження терміну експлуатації. Зокрема, впровадження сучасних програмно-технічних комплексів, систем управління, включаючи моделі активної зони і теплогідравліки першого контуру. Система підготовки персоналу потребує більш точної моделі для навчання. Відбулися зміни і в нормативних документах, нові вимоги щодо моделювання важких (запроектних) аварій.

«Це досить складне завдання, створення практично нового тренажера, адже потрібно оновити діючу модель на 70-80%, а головне зробити все якісно», - зазначив керівник НТЦ.

На технічній нараді, яка проходила нещодавно на ХАЕС з керівниками проекту американської компанії GSE Perfomance Solutions Inc., були обговорені питання щодо постачання обладнання, фактичний стан робіт з розробки програмного забезпечення ПМТ та визначено орієнтовну дату завершення робіт.

На період модернізації тренажера підготовка оперативного персоналу ХАЕС здійснюватиметься на спеціально розробленому графічному комп’ютерному тренажері.

Після проведення основних робіт за участі представників американської компанії, буде проведене тестування тренажера, в якому візьмуть участь начальники змін енергоблоків, персонал НТЦ, цеху теплової автоматики і вимірювань, реакторного, турбінного та електричного цехів Хмельницької АЕС. Роботи планується завершити до 1 вересня цього року.

За словами В. Ісупова, працівники атомної станції готові наполегливо працювати, аби забезпечити завершення модернізації повномасштабного тренажера у визначений термін. Це дасть змогу суттєво покращити підготовку та підтримання кваліфікації усіх категорій персоналу, забезпечити формування і підтримку знань, умінь і навичок безпечної та надійної експлуатації Хмельницької АЕС.