Пресс-центр

На РАЭС состоялись конференция трудового коллектива и отчетная профсоюзная конференция

Размер шрифта

Сбросить
03.03.2020

Наприкінці лютого в Палаці культури ім. Лесі Українки відбулися конференція трудового колективу РАЕС та звітна профспілкова конференція, у ході яких обговорені нагальні питання, підбиті підсумки минулого року та окреслені плани поточного.

Конференції проходили за участю більш як 200 представників різних структурних підрозділів Рівненської АЕС на чолі з т.в.о. генерального директора електростанції Сергієм Куроєдовим, головою Первинної профспілкової організації (ППО) підприємства Іваном Мельником, головою Атомпрофспілки Валерієм Матовим, головою ППО НАЕК «Енергоатом» Олексієм Личем та виконавчим директором з персоналу Компанії Олександром Остаповцем.

Говорячи про підсумки 2019 року, Сергій Куроєдов відзначив, що в 2019 році електростанцією вироблено 19,1 млрд кВт год електроенергії, що складає 23% від атомної генерації України або ж 12,4% від загального виробництва електроенергії в країні. Зокрема минулоріч рівненськими атомниками було перетнуто 500-мільярдний рубіж у виробництві електроенергії з початку експлуатації РАЕС. У своїй презентації Сергій Вікторович зосередив увагу на місці РАЕС в індексі показників енергоблоків типу ВВЕР у ВАО АЕС МЦ та відзначив, що у 2019 році на електростанції було виконано 16 заходів КзПБ, що перевищує план на 9 пунктів, а завдяки оптимізації ремонтної кампанії колективу енергетиків вдалося скоротити її тривалість на 22,33 доби. Вагомими подіями на майданчику РАЕС стали також реконструкція контрольно-пропускних пунктів 1, 4, спорудження будівлі технічного центру автоматизованих дистанційних засобів контролю металу та реабілітаційно-оздоровчого центру.

Окрім того, суттєво покращився стан трудової дисципліни на підприємстві. Також минулого року вдалося збільшити заробітну плату непромисловому персоналу на 40% та на 34% - промисловому. Витрати на соціальний розвиток і утримання непромислової сфери у 2019 році склали 168,1 млн грн, левова частка з яких була скерована на утримання та експлуатацію об'єктів соціально-культурного призначення. Також минулоріч 46 сімей працівників РАЕС поліпшили свої житлові умови: 45 з яких отримали цільові безвідсоткові позики для придбання житла та 1 сім’я отримала квартиру в безоплатне користування із вивільненого житлового фонду.

Серед планів року поточного, керівник поліського енерговелета наголосив на забезпеченні виробництва електроенергії в обсязі 18,3 млрд кВт, виконанні заходів з модернізації та реконструкції енергоблоків, успішному проведенні ремонтних кампаній, реалізації соціальних програм та початку будівництва 60-квартирного житлового будинку. У разі включення проєкту будівництва житла до інвестиційної програми, новий будинок для атомників буде побудований вже до кінця наступного року.

Олексій Лич у ході свого виступу зауважив, що на сьогоднішній день заборгованість ДП «Гарантований покупець» складає 2,6 млрд грн, а за прогнозами експертів до кінця 2020 року ця заборгованість може зрости до 17 млрд грн. Проте, незважаючи на це, профспілковий лідер Компанії запевнив, що соціальний напрямок – єдиний у Компанії, який у 2019 році був виконаний на 100% і цю тенденцію планується зберігати й надалі. До того ж, цьогоріч вже затверджені всі плани щодо виділення коштів на створення бігової доріжки на стадіоні спорткомплексу «Ізотоп» та дитячого спортивно-розважального майданчику на базі РОК «Біле озеро».

В свою чергу, Іван Мельник наголосив, що соціальна стабільність регіонів, де експлуатуються ядерні установки має дуже важливе значення. «Наша профспілкова організація і надалі продовжуватиме виконувати свої статутні завдання, зокрема - вести діалог з роботодавцем та владою. Ми й надалі сприятимемо розвитку фізичної культури та культурно-масової роботи, дозвілля серед працівників, членів їхніх сімей, а також непрацюючих пенсіонерів. Оздоровлення залишатиметься одним з наших пріоритетних напрямків», - розповів про основні напрямки роботи ППО РАЕС у поточному році І. Мельник.

Під час заходу члени президії відповіли на запитання учасників конференцій щодо оплати послуг на спортивні секції для багатодітних сімей, добровільного медичного страхування, розробки нової моделі розрахункової сітки заробітної плати тощо. Зокрема у ході конференції трудового колективу рівненськими атомниками було ухвалено рішення про передання у спільну власність територіальної громади сіл та селищ Володимирецького району об’єктів, що перебували на балансі Рівненської АЕС – транспорту для мотокросу і картингу для використання у спортивній діяльності Володимирецького районного будинку школярів та юнацтва.

За підсумками конференції трудового колективу Колективний договір на РАЕС у 2019 році визнано виконаним. За результатами звітної профспілкової конференції ухвалено звіти профспілкового комітету електростанції, комісії з трудових спорів та комісії з питань охорони праці, а роботу профспілкового комітету за минулорічний період визнано задовільною.