Пресс-центр

На РАЭС определены победители VIII Международной летней ядерной школы

Размер шрифта

Сбросить
16.07.2019

На Рівненській АЕС завершилась VIII Міжнародна літня ядерна школа (ЛЯШ) «Молодь і майбутнє атомної енергетики». Переможців обрано серед студентів як вітчизняних закладів вищої освіти, так і закордону.

Вже восьмий рік поспіль НАЕК «Енергоатом» та ГО «Українське ядерне товариство» організовують ЛЯШ з метою формування позитивного іміджу Компанії, популяризації атомної енергетики, проведення профорієнтаційної роботи серед студентів вищих навчальних закладів України та зміцнення взаємин між вітчизняними та іноземними закладами вищої освіти. З 2016 року проект отримав статус «міжнародного».

Цього року та вже вдруге за свою історію ЛЯШ проводилася за сприяння Рівненської АЕС. Учасниками проекту стали 27 студентів шести університетів України (НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», НТУ «ХПІ», ВНТУ, НУ «ЛП», ОНПУ, КНУ ім. Т. Шевченка), а також чеського Університету західної Богемії (УЗБ). Впродовж двох тижнів молодь презентувала власні наукові проекти конкурсній комісії, членами якої виступили фахівці поліського енерговелета.

Програма ЛЯШ була вельми насиченою, адже окрім захисту власних робіт студенти мали можливість поспілкуватися з однодумцями, обмінятися досвідом, послухати лекції як досвідчених професорів ЗВО, так і провідних спеціалістів-атомників, взяти участь у відкритих обговореннях та екологічних дискусіях, зустрітися з молоддю та ветеранами атомної галузі, зокрема із членами ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області, урізноманітнити своє дозвілля у місті-супутнику на соціальних об’єктах РАЕС спільно з Організацією молоді підприємства.

По-справжньому цікавими стали для учасників ЛЯШ екскурсії проммайданчиком ядерного об’єкту, його інформаційним та навчально-тренувальним центрами. Це вперше вони здійснили віртуальну подорож реакторним відділенням і реалістичну мандрівку на блочний щит керування завдяки змодельованій комп’ютерній грі та VR-окулярам в інформцентрі «Полісся», вперше відчули себе інженерами з управління реактором та турбіною на повномасштабному тренажері блочних щитів керування блоків з реакторами ВВЕР-440 у стінах НТЦ, вперше пройшли машинним залом енергоблоків №№1, 2 та побували всередині гідроспоруди блоку №3 Рівненської АЕС, що перебуває у ремонті.

Не менш захоплюючим стало стажування молоді на керівних посадах РАЕС, що відбулося за ініціативи керівництва електростанції. В основних структурних підрозділах підприємства змогли відчути смак реальної роботи більше десяти активних студентів, які спробували себе у ролі головного інженера, його заступника з енергоблоків №№3, 4, начальників зміни АЕС, зміни блоків №№1, 2, турбінного цеху №1, хімічного цеху, служби фізичного захисту, заступників начальників електричного цеху, а також цеху теплової автоматики та вимірювань.

Урізноманітнити дозвілля студентів дозволила також подорож до історико-культурних об’єктів регіону. Розпочалась мандрівка з відвідання міста Луцьк та одного із найбільших, найдревніших і найкраще збережених в Україні замків - замку Любарта. Майбутні атомники та їхні викладачі побували в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк», де зокрема ознайомились із музейними експонатами у супроводі гіда пройшлись вуличками «Старого міста» та побачили древнє сакральне мистецтво в музеї Волинської ікони. Крім того, учасники ЛЯШ здійснили поїздку до молодіжного центру українсько-польської співпраці у с. Костюхнівка та до Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря у с. Старий Чарторийськ (Волинська область).

На території РОК «Біле озеро», де відбувся другий тиждень проекту, студентська молодь не лише здобула багаж нових знань, а й насолодилася цілющою водою перлини Полісся, стала учасниками низки спортивних та культурних заходів. Власне саме тут й відбулося урочисте закриття VIII Міжнародної літньої ядерної школи.

Під час церемонії нагородження переможців, заступник директора з кадрів та соціальної політики НАЕК «Енергоатом» Владислав Янішевський відзначив підготовку та якісне проведення освітнього проекту. «Це вже восьмий раз Енергоатом «будує мости» співпраці із закладами вищої освіти і надає їм можливість налагодити партнерські зв’язки, інтегрувати вищу освіту України в Європейський простір. До того ж, Компанія здійснює політику формування власного людського капіталу. У вас – гідних представників вищих навчальних закладів особлива роль та місце в майбутньому. Тому бажаю, щоб здобуті знання та досвід допомогли сформувати вам активну життєву позицію, а також знайти хороших друзів та колег у майбутньому», - звернувся до учасників ЛЯШ Владислав Янішевський.

В свою чергу генеральний директор РАЕС Павло Павлишин підкреслив ефективність реалізованого проекту. «Сподіваюсь кожному з вас ця Школа дала певні знання та можливості, зокрема можливість пізнати безліч нового й цікавого не лише в сфері науки та виробництва, а й у житті Рівненського Полісся. Ви продемонстрували високі навички конкурентоздатності, започаткували нові дружні відносини із вашими майбутніми колегами. Впевнений, така молодь спроможна внести вагомий вклад у розвиток галузі», - наголосив Павло Павлишин.

За результатами оцінювання конкурсної комісії у цьогорічній ЛЯШ перше місце здобув майбутній шестикурсник НТУУ «КПІ» Арсен Кокорський, друге місце завоював магістр УЗБ Каміл Шімечек та третє місце посів майбутній п’ятикурсник ОНПУ Віталій Юндін. Володарі призових місць отримали цінні подарунки від НАЕК «Енергоатом»: ноутбук HP ProBook 450 G5, мобільні телефони Huawei P20, а також Почесну грамоту, Грамоту та Лист подяки за підписом президента Компанії. Також за результатами доповідей та голосування учасників ЛЯШ грамотами Рівненської АЕС за здобуте перше місце нагороджено наймолодшого учасника – студента другого курсу НТУ «ХПІ» Ігоря Ільченка та другу сходинку розділили одразу чотири студенти: Владислав Гончарук (НТУУ «КПІ»), Айдер Дорфман (КНУ ім. Т. Шевченка), Каміл Шімечек та Єва Беркова (УЗБ).

За перемогу у номінації «Найактивніший викладач» Почесними грамотами ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненькій області нагороджені викладачі Олекссандр Корольов (ОНПУ), Ян Здебор (УЗБ) та Юрій Ромашов (НТУ «ХПІ»). Грамоти Товариства отримали – Арсен Кокорський та Владислав Гончарук за перемогу в номінації «Найактивніший студент», а також докторант УЗБ Мірослав Глейтз за перемогу у номінації «Найкраща доповідь поза конкурсом». За перемогу у номінації «За волю до перемоги» Подяки Товариства здобули Ігор Ільченко та студентка НУ «ЛП» Тетяна Мокробородова. Окрім того, усі учасники VIII Міжнародної літньої ядерної школи отримали сертифікати її випускників, сувенірну продукцію та інші цінні подарунки (ґаджети) від організаторів.

«Насичена програма ЛЯШ, змістовні лекції, цікаві дискусії, екскурсії та стажування – досить виважено організатори підійшли до цих питань, адже все пройшло на високому рівні. Усі доповіді були справді сильними, мої колеги застосовували різні техніки аналізу та дослідження, у тому числі кодування чи макетування власних проектів. Я радію своїй перемозі та ще більше участі у цьому проекті – для мене це стало цілком новим досвідом та, переконаний, важливим етапом у моєму професійному становленні», - прокоментував золотий призер конкурсу доповідей Арсен Кокорський.

Попри холодну погоду та щільний графік змістовної програми VIII Міжнародної літньої ядерної школи, її учасники перед поїздкою додому ділилися лише позитивними враженнями про проект, який, за словами студентів, залишиться теплими спогадами у їхніх серцях.