Пресс-центр

На Ривненской АЭС стартовала VIII Международная летняя ядерная школа

Размер шрифта

Сбросить
02.07.2019

На Рівненській АЕС урочисто стартувала VIII Міжнародна літня ядерна школа (ЛЯШ) «Молодь і майбутнє атомної енергетики» серед студентів вищих навчальних закладів України та Чехії.

VIII Міжнародна літня ядерна школа проводиться НАЕК «Енергоатом» та ГО «Українське ядерне товариство» з метою формування позитивного іміджу Компанії, пропагандою атомної енергетики, проведення профорієнтаційної роботи серед студентів вищих навчальних закладів України та зміцнення взаємин між вітчизняними закладами вищої освіти.

Це вже вдруге ЛЯШ організовується на майданчику та у місті-супутнику Рівненської АЕС. Цьогоріч учасниками проекту стали 27 студентів вищих навчальних закладів, які готують кадри для атомної енергетики: Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Вінницького національного технічного університету, Національного університету «Львівська політехніка», Одеського національного політехнічного університету, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, а також Університету західної Богемії (Чеська Республіка). Разом з молоддю приїхали й їхні викладачі, які впродовж двотижневої програми читатимуть пізнавальні лекції щодо різних процесів виробництва електроенергії, ядерних технологій, роботи реакторів тощо.

Урочисте відкриття ЛЯШ відбулося в інформаційному центрі РАЕС «Полісся» за участю директора з кадрів і соціальних питань Компанії – президента ГО «УкрЯТ» Григорія Муляра, тво генерального директора РАЕС Павла Ковтонюка та його заступника з персоналу Ігоря Вітковського. «Літня ядерна школа це однозначно цінний досвід для кожного студента. За ці дні ви презентуватимете власні доповіді та побачите дослідження ваших колег по науці. Програма буде дуже насиченою, тому хочу побажати оптимістичної роботи, генерації нових ідей та успіхів. За вами майбутнє галузі!», - наголосив Григорій Муляр.

Як підкреслив Павло Ковтонюк, Рівненська АЕС сьогодні – це високі заробітні плати, високі технології, високопрофесійний та висококультурний колектив: «Сподіваюсь, у майбутньому побачити вас нашими працівниками. Впевнений, ініціативна молодь, спрагла до знань, спроможна внести вагомий вклад у процвітання атомної галузі». У свою чергу, Ігор Вітковський висловив сподівання, що VIII Міжнародна літня ядерна школа стане для її учасників не лише результативною у здобутті нових знань, а й дозволить знайти нових друзів та позитивні враження.

Майбутній докторант Університету західної Богемії Павло Косяк бере участь у літній ядерній школі вже втретє, проте вперше на майданчику Рівненької АЕС. «Саме на попередніх ЛЯШ я познайомився з керівником своєї докторської дисертації Яном Здебором. Тож цей проект для мене – це унікальна можливість поспілкуватися з однодумцями, обмінятися досвідом, послухати лекції спеціалістів атомної електростанції. Рівненська АЕС для мене надзвичайно цікава, адже це перспективний майданчик для побудови малих модульних реакторів, відповідно – для розвитку галузі в Україні», - відзначає учасник проекту.

Насичена програма літньої ядерної школи НАЕК «Енергоатом» передбачає доповіді студентів, профільні лекції і презентації викладачів ЗВО та фахівців Рівненської АЕС, зустрічі з молоддю та ветеранами галузі, відкриті обговорення та екологічні дискусії, стажування на керівних посадах РАЕС, а також безліч цікавих екскурсій, зокрема на майданчик ядерного об’єкту, в інформаційний та навчально-тренувальний центри РАЕС, історично-культурні об’єкти – замок Любарта у м. Луцьк та молодіжний центр українсько-польської співпраці у с. Костюхнівка. Роботи учасників за низкою критерій оцінюватиме конкурсна комісія у складі фахівців РАЕС.

Варто відзначити, другий тиждень проекту пройде на території РОК «Біле озеро», де студентська молодь зможе не лише здобути багаж нових знань, а й насолодитися цілющою водою перлини Полісся, стати учасниками низки спортивних турнірів та походу навколо озера. До організації дозвілля студентів долучилися активісти Організації молоді ППО РАЕС та ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області, які обіцяють молодим людям яскраві вечори, розфарбовані спортивними та культурними заходами на соціальних об’єктах підприємства.

За результатами VIII Міжнародної літньої ядерної школи всі її учасники отримають сертифікати випускників, а переможці цінні подарунки від організаторів.