Енергоатом

ВП «Хмельницька АЕС»

Розмір шрифту

Скинути

Початок будівництва — 1981 р.

Пуск першого енергоблоку — 1987 р.

Кількість енергоблоків — 2

Тип реактора — ВВЕР-1000

Сумарна потужність — 2000 МВт

Місто-супутник АЕС — Нетішин, Хмельницька область

Хмельницька АЕС розташована у центральній частині Західної України на межі трьох областей - Хмельницької, Рівненської і Тернопільської.

За проектом станція мала бути чотириблочною.

У 1981 р. розпочалося її будівництво, наприкінці 1987-го у промислову експлуатацію введено перший енергоблок. Підготовлено майданчики ще для трьох блоків. Спорудження другого енергоблоку розпочалося у 1983-му і наприкінці 1991-го мав відбутися його енергопуск. На час введення мораторію на будівництво нових АЕС було змонтовано основні технологічні вузли і підготовлено персонал.

Спорудження хмельницького-2 відновлено у 1993 р., а 8 серпня 2004-го його підключено до об’єднаної енергосистеми України. У вересні 2005-го блок прийнято до промислової експлуатації.

Після пуску хмельницького-2 станція щороку генерує майже 15 млрд. кВт електроенергії.

Сьогодні серед пріоритетів діяльності Хмельницької АЕС – добудова третього та четвертого блоків.

Фахівцями ПАТ КІЕП розроблено проект техніко-економічного обґрунтування спорудження третього та четвертого енергоблоків ХАЕС, що включає оцінку впливів на навколишнє середовище (ОВНС). У травні 2011-го проведено активну фазу консультацій з громадськістю 30-кілометрової зони. Організаціям та громадянам, зареєстрованим для участі у процесі консультацій, надано вичерпну інформацію, зібрано запитання, зауваження та пропозиції. Окрім того, відповідно до міжнародних зобов’язань, Україна поінформувала суміжні країни про можливі транскордонні впливи Х-3/Х-4.  

Сайт ВП "Хмельницька АЕС"