Діяльність

Енергоатом обговорив можливість впровадження технології ÚJV Řež із запобігання важких аварій на АЕС

Розмір шрифту

Скинути
20.09.2019

Делегація НАЕК «Енергоатом» на чолі з президентом Компанії Юрієм Недашковським відвідала з робочим візитом Інститут ядерних досліджень ÚJV Řež a. s. (Чехія). В ході візиту українські фахівці ознайомились з експериментальною установкою THS-15, за допомогою якої чеські інженери проводять дослідження для підтвердження можливості утримання коріуму в корпусі реактора ВВЕР-1000 в разі важкої аварії.

В рамках візиту відбулася робоча нарада, на якій були обговорені технічні пропозиції ÚJV Řež, застосування яких при добудові енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС дозволить підвищити безпеку базового проекту ВВЕР-1000/В-320 до рівня проектів GenIII+.

Компанія ÚJV Řež пропонує забезпечити супровід і контроль за реалізацією запропонованої концепції проектної безпеки до введення в експлуатацію, включаючи узгодження з регулюючим органом України.

Представники Енергоатома у свою чергу відзначили необхідність проведення всебічного аналізу внеску в безпеку АЕС кожного із запропонованих заходів.

Також було відзначено, що в рамках затвердженого ТЕО добудови енергоблоків №3, №4 Хмельницької АЕС передбачена система зовнішнього охолодження корпусу реактора (СОКР), яка є обов'язковою а, відтак, її розробка є пріоритетною.

За підсумками візиту українських фахівців ÚJV Řež, a. s. підготує проект комерційної пропозиції на проведення робіт для обґрунтування технічного рішення з СОКР. Також в листопаді поточного року запланована зустріч українських і чеських експертів з обговорення технічних пропозицій на надання послуг в рамках добудови енергоблоків №3, №4 Хмельницької АЕС.

Довідка. Група ÚJV (Чехія) - працює в галузі проектування та інженерної діяльності, підтримки безпечної та ефективної експлуатації атомних електростанцій, хімії паливного циклу, надає комплексні послуги при поводженні з радіоактивними та іншими специфічними відходами, здійснює прикладні дослідження, розробляє сучасні технології та інновації, у тому числі у сфері використання ядерної енергії та джерел іонізуючого випромінювання.