Діяльність

Експерти ВАО АЕС завершили місію підтримки на РАЕС

Розмір шрифту

Скинути
09.09.2019

На Рівненській АЕС відбулася місія підтримки (МП) регіонального центру ВАО АЕС на тему «Обмін інформацією та досвідом в області запобігання потрапляння сторонніх предметів», яка є актуальною сьогодні для атомних електростанцій усього світу.

Основна мета МП на РАЕС, яка мала комбінований характер – обмін ідеями, досвідом та практиками в області попередження потрапляння сторонніх предметів (4П – рос. предотвращение попадания посторонних предметов) у внутрішні порожнини обладнання. Учасниками місії, окрім представників регіонального центру, стали експерти Паризького центру ВАО АЕС, а також АЕС Моховце (Словаччина), АЕС Темелін (Чехія), АЕС Тяньвань (Китай) та АЕС Козлодуй (Болгарія).

З боку РАЕС участь у роботі МП взяли представники керівної ланки електростанції, фахівці енергоремонтного підрозділу (ЕРП) та інших основних цехів підприємства.

У ході МП експерти перевірили проведення робіт щодо попередження потрапляння сторонніх предметів в обладнання за усіма напрямками: дотримання нормативної бази, навчання персоналу, контроль виконання робіт, наявність наочних матеріалів. На майданчику РАЕС іноземні гості провели спостереження за роботою спеціалістів електростанції на розкритому обладнанні енергоблоку №4 та опитування персоналу, проаналізували документацію, а також наприкінці місії презентували власні практики та поділилися досвідом в області 4П при проведенні технічного обслуговування і ремонту розкритого обладнання.

«Завданням місії було оцінити поточний стан справ РАЕС в області 4П, отримати нові знання і матеріали, обмінятися досвідом експертів атомної енергетики з п’яти країн світу. На основі проведених спостережень та інтерв’ювання персоналу запропонувати Рівненській АЕС рекомендації щодо покращення процесу попередження потрапляння сторонніх предметів. Усі рекомендації відображені у попередньому звіті, який впродовж місяця буде доопрацьовано експертами. Лише після цього, остаточний звіт буде надано керівництву електростанції. Від імені команди дякую за створені належні умови для проведення роботи. Слід зауважити на відкритості та готовності персоналу до спілкування, що допомогло глибше дослідити процес 4П на РАЕС і розробити рекомендації» - прокоментував керівник команди експертів ВАО АЕС-МЦ Олег Семененко.

Під час заключної наради генеральний директор РАЕС Павло Павлишин, вкотре наголосив на важливості тематики зустрічі. «Тематика МП є особливо актуальною на сьогоднішній день для усіх АЕС світу. Команду експертів ВАО АЕС було запрошено з метою структурування проблемних зон та розробки рекомендацій щодо покращення в області запобігання потрапляння сторонніх предметів на РАЕС. Насправді робота над удосконаленням процесу 4П на підприємстві ведеться давно, реалізовано низку заходів, тому певні зміни вже є. Переконаний, що завдяки проведеній місії підтримки на майданчику невдовзі почнуть впроваджуватись нові заходи, що у подальшому дозволить отримати позитивний результат. Команді експертів окрема подяка за проведену роботу, а персоналу електростанції – за бажання обмінюватись досвідом», - підсумував Павло Павлишин.