Діяльність

На Хмельницькій АЕС завершено партнерську перевірку ВАО АЕС

Розмір шрифту

Скинути
27.09.2019

На Хмельницькій АЕС з 13 по 27 вересня було здійснено партнерську перевірку Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС). У складі команди експертів, які інспектували ХАЕС, - представники з десяти країн Атлантського, Паризького, Московського і Токійського центрів ВАО АЕС.

Протягом двох тижнів міжнародні експерти перевіряли ХАЕС за наступними напрямками: організація і адміністрація, експлуатація, інженерна підтримка, радіаційний захист, технічне обслуговування і ремонт, підготовка персоналу, інженерно-технічне забезпечення, хімія, протипожежний захист, досвід експлуатації, протиаварійна готовність.

У рамках програми партнерської перевірки було здійснено обходи робочих місць та об’єктів атомної станції, проведено спостереження та інтерв'ю з персоналом за основними напрямками діяльності.

Під час підсумкової наради експерти поділилися напрацюваннями, зазначивши, що основне завдання партнерської перевірки – покращення ефективності ядерної галузі, і підвищення безпеки атомних електростанцій, зокрема.

Підсумовуючи результати партнерської перевірки, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко зауважив: «За результатами роботи експертів з’явилися рекомендації, які допоможуть вдосконалити роботу ХАЕС, а ядерне співтовариство візьме до уваги наш досвід».

По завершенні інспектування Хмельницької АЕС міжнародні експерти надали керівнику підприємства попередній звіт. За результатами партнерської перевірки ВАО АЕС визначено галузі діяльності атомної станції, де слід докласти зусиль для приведення їх у відповідність до кращої світової практики, а також сильні сторони в роботі підприємства, які в подальшому будуть представлені світовому атомному співтовариству для вивчення та застосування на інших майданчиках.