Діяльність

На Запорізькій АЕС розпочалась планова інспекція МАГАТЕ

Розмір шрифту

Скинути
15.10.2020

З 15 по 31 жовтня 2020 року інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) проводиться чергова планова інспекція енергоблока №2, що знаходиться в плановому середньому ремонті та сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП).

Інспектори МАГАТЕ проведуть перевірку фактично наявної на енергоблоці кількості ядерних матеріалів після відправки контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом на зберігання в ССВЯП, на майданчику зберігання встановлять печатки на контейнери, що надійшли з енергоблока №2, перевірять облікові, експлуатаційні та звітні документи.

Інспекція проходить в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ для виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

МАГАТЕ - єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

Для довідки: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 15 жовтня 2020 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 23%.