Діяльність

Президент Енергоатома Юрій Недашковський зустрівся з головою ВАО АЕС Томом Мітчелом

Розмір шрифту

Скинути
18.09.2019

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський зустрівся з головою Всесвітньої асоціації організацій, які експлуатують АЕС (ВАО АЕС, WANO) Томом Мітчелом. Зустріч відбулась 17 вересня у рамках участі делегації Енергоатома у 63-й Генеральній Конференції Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яка проходить 16-19 вересня у Відні. 

У ході зустрічі було обговорено виконання заходів у рамках співпраці між Енергоатомом і Асоціацією, а також підготовку до Генеральної асамблеї ВАО АЕС, яка відбудеться у жовтні поточного року та буде присвячена 30-річчю створення Асоціації.

Том Мітчел подякував Юрію Недашковському за багаторічну плідну співпрацю, спрямовану на підвищення безпеки експлуатації не лише атомних електростанцій України, але й АЕС в усьому світі. Як очільник Комісії ВАО АЕС з питань Фукусіми, яка аналізувала причини аварії, розробляла рекомендації з підвищення безпеки АЕС та стежила за впровадженням глобальних покращень у сфері безпеки та надійності роботи атомних електростанцій світу, Том Мітчел відзначив особистий внесок Юрія Недашковського, який входив до складу Комісії. Він також високо оцінив роботу українських фахівців-атомників, які у складі міжнародних команд беруть участь у партнерських перевірках атомних електростанцій країн - членів  ВАО АЕС, що сприяє невпинному підвищенню рівня безпеки та обміну кращим досвідом експлуатації атомних електростанцій.

Довідка. Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, для того щоб члени Асоціації могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності під час експлуатації своїх атомних станцій.