Діяльність

Президент Енергоатома зустрівся з представниками ядерно-енергетичної галузі США

Розмір шрифту

Скинути
17.09.2019

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський провів зустріч з представниками профільних державних установ, наукових організацій та підприємств ядерно-енергетичної галузі США. З американської сторони у зустрічі, зокрема, взяли участь представники компаній Westinghouse Electric, Holtec International, GE Hitachi Nuclear Energy, NAC International, NuScale Power, EXCEL Services Corporation, X-energy, а також Аргонської національної лабораторії США та Інституту ядерної енергетики США. Зустріч відбулась 17 вересня у рамках участі делегації Енергоатома у 63-й Генеральній Конференції Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яка проходить 16-19 вересня у Відні.

Під час зустрічі, модератором якої виступила заступник міністра з питань промисловості і аналізу Міністерства торгівлі США Назак Нікахтар, було обговорено напрямки поглиблення співпраці України та США у сфері диверсифікації джерел постачання ядерного палива, поводження з відпрацьованим ядерним паливом та продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС України.

Також 17 вересня директор з міжнародного співробітництва Енергоатома Микола Кухарчук обговорив з  програмним офіцером по Україні Департаменту технічного співробітництва МАГАТЕ Катериною Дюфрен програму технічного співробітництва між Енергоатомом та МАГАТЕ на 2020-2021 роки. Енергоатом ініціював відкриття національного проекту UKR2018003 «Підвищення рівня експлуатаційної безпеки на АЕС України». Головна мета проекту – вдосконалення експлуатаційної безпеки АЕС України шляхом проведення міжнародних експертних місій МАГАТЕ. Серед заходів проекту передбачено проведення  експертної місії з оцінки експлуатаційної безпеки (OSART) та пост-місії на Запорізькій АЕС та проведення експертної місії з оцінки безпеки довгострокової експлуатації (SALTO) на енергоблоці №3 Южно-Української АЕС. Метою проекту також є вдосконалення існуючих баз даних АЕС України із досвіду експлуатації на основі кращої міжнародної практики, навчання персоналу АЕС України існуючим у світовій практиці методам оцінки значних ризиків для подій низького рівня та їх потенційного впливу на безпеку.

Окрім проекту UKR2018003 до Програми технічного співробітництва України та МАГАТЕ на 2020-2021 роки було також включено проект з підтримки українських установ і організацій у сфері поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, а також зняття ядерних установок з експлуатації, включаючи радіоекологічний моніторинг.

17 вересня представники Енергоатома взяли участь у Форумі операторів АЕС, присвяченому питанням формування сталого управління системою постачання у ядерно-енергетичній галузі.