Діяльність

Запорізьку АЕС з метою обміну досвідом відвідала китайська делегація

Розмір шрифту

Скинути
24.10.2019

В рамках співпраці між НАЕК «Енергоатом» та ядерною корпорацією JNPC Запорізьку АЕС відвідали представники Китайської народної республіки.

Метою їх візиту було налагодження співпраці щодо обміну досвідом експлуатації та модернізації обладнання, а також підготовки ремонтного персоналу для китайських АЕС на базі  центру підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру Запорізької АЕС.

Цікавилися китайські фахівці і досвідом станції у поводженні з відпрацьованим ядерним паливом, питаннями підвищення потужності, управління активною зоною.

«Енергоатом активно бере участь в обміні досвідом, як по лінії ВАО АЕС, так і на рівні двосторонніх відносин. Запорізька АЕС має багатий 35-річний досвід експлуатації і не робить з нього ніяких секретів», - підкреслив, розповідаючи про поточну діяльність і перспективні плани підприємства, головний інженер Запорізької АЕС Дмитро Сабадін.

«Перед нами багато завдань, наприклад зберігання відпрацьованого ядерного палива. У багатьох сферах нам потрібно вчитися у вас», - розповів заступник головного інженера JNPC Сюй Сяцзюнь.

У свою чергу Дмитро Сабадін зазначив, що фахівці станції прагнуть до скорочення термінів ремонтів енергоблоків, отже, досвід китайських колег може бути корисним.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році.