Діяльність

Хмельницька АЕС перемогла у Всеукраїнському конкурсі «Краще підприємство з охорони праці»

Розмір шрифту

Скинути
20.10.2017

Хмельницька АЕС стала переможцем Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці». Конкурс започатковано за ініціативи Державної служби України з питань праці у 2017 році. Цього року до участі у заході подали заявки 42 підприємства з усієї України.

Учасники конкурсу оцінювалися за такими критеріями, як ефективне функціонування системи управління охороною праці, створення безпечних та здорових умов праці, заходи з формування в колективі культури праці, проведення навчань з охорони праці, рівень виробничого травматизму і професійних захворювань та інші. До складу конкурсної комісії увійшли експерти Держпраці, представники міністерств, Держатомрегулявання, центральних та місцевих органів  виконавчої  влади, об’єднань роботодавців та профспілкових організацій, Фонду соціального страхування України.

На розгляд комісії були надані відповідні документи та матеріали, які підтверджують, що Хмельницька АЕС свою діяльність у сфері охорони праці здійснює у відповідності з чинним законодавством України, національними та міжнародними стандартами у сфері управління гігієною та безпекою праці. Участь у конкурсі дала відділу охорони праці (ВОП) ХАЕС змогу зосередити увагу на позитивних напрацюваннях у заданій сфері. Адже специфіка роботи фахівця з охорони праці полягає у критичному, певною мірою песимістичному, погляді на виробництво та процеси. Фахівці ВОП вишукують ймовірні ризики, небезпеки які потрібно виявити, мінімізувати, усунути. Зосередивши всю свою увагу на пошуку відповіді на питання «Чим ми можемо пишатися?» колектив ХАЕС впевнено виборов перемогу в своїй категорії та номінації - «Енергопостачання та транспорт». (Конкурсна комісія оцінювала підприємства у двох категоріях, перша - підприємства, на яких працює понад 250 працівників, друга категорія – менше 250 працівників.)

На церемонії нагородження, яка відбулася 13 жовтня 2017 року в Києві, колектив ХАЕС представляв головний інспектор станції Костянтин Коба, начальник ВОП Сергій Романко, заступник начальника ВОП Петро Ваник, начальник Служби відомчого нагляду і пожежної безпеки Василь Лановенко, а також інженер ВОП Юлія Малько, яку в рамках церемонії  було відзначено «Почесною грамотою ДП «НАЕК «Енергоатом».

Вітаючи керівників та начальників служби охорони праці підприємств-переможців, голова Держпраці Роман Чернега зазначив, що «ідея конкурсу визріла давно, адже такий захід є потужним стимулом до вдосконалення системи охорони праці на вітчизняних підприємствах. Інтеграція України до європейського співтовариства, реформування в цьому форматі усіх сфер економіки, імплементація європейських норм в українське законодавство – всі ці процеси стрімко набирають обертів в сучасних реаліях. Так само потребує докорінних змін і сфера охорони праці. Безпека праці на виробництві повинна стати пріоритетним напрямом як для керівників підприємств, так і для працівників».

Всеукраїнський конкурс на звання «Краще підприємство з охорони праці» планується проводити щорічно за результатами роботи протягом року.