Діяльність

На ХАЕС презентували кращі вітчизняні практики та міжнародні стандарти з охорони праці

Розмір шрифту

Скинути
14.02.2020

13-14 лютого 2020 року на Хмельницькій АЕС проходив навчальний семінар «Розробка та впровадження систем управління гігієною та безпекою праці на підприємстві на основі керування ризиками небезпек. Міжнародні стандарти та кращі практики». У заході, який проходив під егідою редакції журналу «Охорона праці», взяли участь керівники приватних та державних підприємств нашої держави, а також представники відповідних підрозділів Хмельницької АЕС.

Під час відкриття семінару з вітальним словом до учасників звернувся генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра, який схвально оцінив проведення семінарів з охорони праці, що дають можливість здобувати нові знання та навики для безпеки виробництва. «Закликаю всіх проявляти лідерські якості у сферах охорони праці, безпеки і не бути байдужими до різних порушень», - зауважив генеральний директор.

У рамках семінару розглянули «Державну концепцію та програму реформування охорони праці на підприємствах в Україні», «Стан безпеки праці на підприємствах атомної енергетики», «Формування стратегії безпеки охорони праці в Україні на основі керування ризиками. Основні етапи впровадження керування ризиками в Україні» «Системний підхід з питань корегуючи дій при інцидентах на робочих місцях згідно з ISO 45001» та інші.

У презентації лекцій з охорони праці брали участь головний редактор журналу «Охорона праці» Дмитро Матвійчук, професор Міжнародного інституту менеджменту, доктор технічних наук, провідний викладач Академії управління ризиками Віталій Цопа, начальник відділу охорони праці та пожежної безпеки ДП «НАЕК» Енергоатом» Олександр Григоренко, кандидат біологічних наук, доцент кафедри охорони праці та інженерії середовища Національного університету біоресурсів і природокористування України Тамара Білько та ін.

Учасники семінару мали можливість взяти участь у практичних тренінгах з надання першої медичної допомоги, оцінки ризиків на виробництві, а також одержати іменні сертифікати за результатами навчання.

«Нашою основною метою було надати практичні знання і розуміння основних підходів в розробці та впровадженні систем управління гігієни і безпеки праці на основі керування ризиками згідно із Концепцією реформування системи управління охороною праці в Україні. Приємно відзначити, що аудиторія, яка взяла участь у семінарі, проявила велике бажання одержати нові знання та практичні навики у сфері охорони праці. Особливо хочу відзначити активних помічників у проведені заходу – колектив відділу охорони праці Хмельницької АЕС, який протягом багатьох років демонструє прихильність до впровадження новітніх тенденцій у безпечному виробництві», - відзначив головний редактор журналу «Охорона праці» Дмитро Матвійчук.