Діяльність

На РАЕС ознайомились зі стратегією мінімізації ризиків виробничого травматизму Vision Zero

Розмір шрифту

Скинути
25.11.2019

На Рівненській АЕС відбувся бенчмаркінг з питань безпеки та гігієни праці на тему: «Сприяння сталому розвитку української економіки шляхом зниження кількості аварій, нещасних випадків та професійних захворювань на підприємствах України» та впровадження стратегії «Vision Zero in Ukraine».

Участь у заході взяли представники громадської організації (ГО) «Vision Zero in Ukraine», європейського співтовариства з охорони праці «ESOSH», а також керівники та спеціалісти з охорони праці різних компаній та підприємств України: ТОВ «Промислова безпека», ТОВ «Метінвест Холдінг», ПАТ «Укрнафта», ПрАТ «Рівнеобленерго», ПАТ «Закарпаттяобленерго», ТОВ «ФЬОРСТ ЕЙД ФАСТ», ТОВ «ІНД'ЗАХИСТ», СП «Основа-Солсіф», АТ «ДТЕК» Дніпровські електромережі, НЕК «Укренерго» та ПрАТ «Волиньобленерго».

З боку Рівненської АЕС учасниками бенчмаркінгу стали фахівці служби охорони праці (СОП), служби налагоджування та випробувань устаткування та навчально-тренувального центру (НТЦ).

В рамках програми заходу спеціалісти відвідали гідротехнічні споруди РАЕС, машинний зал енергоблоків №№1,2 та №3, приміщення змінного персоналу цеху теплової автоматики та вимірювань енергоблоків №№1,2, а також центральний пост автоматизованої системи контролю радіаційного стану та повномасштабні тренажери ВВЕР-440 та ВВЕР-1000.

В НТЦ Рівненської АЕС за участю керівника компанії «Промислова безпека», засновника ГО «Vision Zero in Ukraine» Андріана Галача, відбулось обговорення розвитку та впровадження стратегії «Vizion Zero» в Україні, яка спрямована на мінімізацію ризиків виробничого травматизму на підприємствах. Крім того, гості та рівненські атомники виступили із низкою презентацій щодо впровадження інформаційної системи «Електронний наряд», надання першої невідкладної допомоги, зниження травматизму під час виконання робіт на висоті, а також переглянули навчальний відеоролик про наслідки невикористання засобів індивідуального захисту під час виконання робіт.

Як зазначив Андріан Галач, проведений захід був спрямований на пошук та впровадження найкращих практик у галузі безпеки та гігієни праці серед українських підприємств, а також ознайомлення із першою глобальною превентивною стратегією у цій галузі – «Vision Zero».

Стратегія «Vision Zero» або «Нульовий травматизм» була представлена Міжнародною асоціацією соціального забезпечення (МОСЗ) у Сінгапурі 2017 року на XXI Всесвітньому конгресі з безпеки і гігієни праці.

«На сьогоднішній день вісім тисяч підприємств світу є учасниками стратегії «Vision Zero», суть якої полягає у тому, що кожному нещасному випадку на будь-якому виробництві можна запобігти. Ця стратегія демонструє якісно новий підхід до організації профілактики, що об’єднує три напрямки – безпеку, гігієну праці і благополуччя працівників. В основі концепції лежить сім «золотих правил», реалізація яких сприяє зниженню показників виробничого травматизму та професійної захворюваності. Всі сім правил дуже гнучкі і підходять для організацій будь-яких масштабів всіх країн світу, до розробки яких було залучено понад тисячу фахівців з безпеки праці. У свою чергу, «Vision Zero in Ukraine» це так званий центр інформації та комунікації, який бере на себе зобов’язання з перекладу практичних матеріалів та рекомендацій з подальшою передачею у користування українським підприємствам, оскільки більшість матеріалів є англійською англомовними, - прокоментував Андріан Галач, - Побувавши на Рівненській АЕС, слід відзначити високий рівень дотримання правил охорони праці та культури безпеки, компетентність та професіоналізм персоналу енергогенеруючого підприємства, який усвідомлює, що питання безпеки та охорони праці є справжньою цінністю».

За словами голови правління «ESOSH» Ольги Богданової, долучення будь-якого підприємства чи організації до «Vision Zero in Ukraine» є потужним сигналом для внутрішньої та міжнародної аудиторії, демонстрацією прихильності до сучасних світових підходів щодо безпеки праці. Підприємства матимуть змогу отримати доступ до методичної та методологічної бази запровадження стратегії «Vision Zero», а також до кращих практик реалізації цієї стратегії.

«Відвідавши РАЕС, ми побачили зразкове підприємство стосовно дотримання правил охорони праці. Ми, як фахівці з охорони праці, раді перейняти ваш досвід, який гідний, щоб його поширювати. Зокрема, нас вразили програмні продукти, розроблені Рівненською АЕС, які сприяють удосконаленню охорони праці на підприємстві, зокрема автоматизована система «Електронний наряд», хочеться відзначити також відкритість рівненських атомників, які діляться з іншими набутими знаннями у різних напрямках своєї діяльності», - зазначила Ольга Богданова.

У свою чергу, начальник СОП РАЕС Сергій Майданюк зауважив, що учасники зустрічі обговорили можливості перспектив реалізації стратегії «Vision Zero» на РАЕС, а представники топ-менеджменту та кадрового резерву керівників Рівненської АЕС найближчим часом візьмуть участь у навчальному семінарі щодо впровадження цієї стратегії.

Довідково: Сім «золотих правил» концепції «Vision Zero»: «Стати лідером – показати прихильність принципам», «Виявляти загрози – контролювати ризики», «Визначати цілі – розробляти програми», «Створити систему безпеки і гігієни праці – досягти високого рівня організації», «Забезпечувати безпеку і гігієну на робочих місцях, при роботі з верстатами і обладнанням», «Підвищувати кваліфікацію – розвивати професійні навички» та «Інвестувати в кадри – мотивувати за допомогою участі».