Діяльність

У інформцентрі ВП ЮУАЕС відбувся семінар фахівців з охорони праці та здоров'я южноукраїнських підприємств

Розмір шрифту

Скинути
27.07.2016

«Медичний огляд працівників як складова профілактичної роботи відділення» - так звучала тема семінару-тренінгу, що пройшов 27 липня на базі інформаційного центру ВП ЮУАЕС. Захід було організовано відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Южноукраїнську (відділення ВД Фонду). На ньому зібралися представники Управління держпраці в Миколаївській області, Миколаївської обласної організації профспілок працівників енергетики і електротехнічної промисловості, а також фахівці з охорони праці та здоров'я міських підприємств, які обговорили проблеми медичних оглядів і намітили шляхи їх рішення.

Южно-Український енергокомплекс на семінарі представляла начальник відділу охорони здоров'я підприємства Галина Хмілевська. Вона, зокрема, поділилася досвідом атомної станції з організації проведення періодичних медичних оглядів на ЮУАЕС, зазначивши, що питанням охорони здоров'я на атомній станції приділяється пильна увага. Їх вирішення базується на побудові та реалізації системного підходу. Що ж до обов'язкових медичних оглядів, то відповідно до вимог нормативних документів, з періодичністю один раз на рік їх проходять 33% працівників, один раз на два роки - 46%. Персонал, неохоплений обов'язковими медичними оглядами (21%), відповідно до Колективного договору, проходить його один раз на два роки. Майже 80% обов'язкових обсягів медоглядів виконуються на базі оздоровчого пункту атомної станції, який оснащено всім необхідним обладнанням.

- Питання проведення медичних оглядів є одним серед головних для всіх підприємств нашого міста, особливо в будівельній сфері, тому досвід атомної станції був корисний для кожного учасника тренінгу. Южноукраїнські організації можуть перейняти його в будь-якій формі і використовувати в своїй практиці, - прокоментувала підсумки зустрічі страховий експерт відділення ВД Фонду Ірина Чернишова. Вона підкреслила також значущість проведеного заходу для невеликих міських організацій, за допомогою якого було відбито реалії процесу проведення періодичних медичних оглядів. Під час семінару ситуацію прояснював фахівець Управління держпраці в Миколаївській області, пропонуючи шляхи подолання проблем, що виникають.