Діяльність

У навчально-тренувальному центрі Запорізької АЕС розробили спеціальну програму навчання

Розмір шрифту

Скинути
05.03.2018

У навчально-тренувальному центрі Запорізької АЕС для новоприйнятого персоналу, який в обов'язковому порядку проходить первинне навчання з питань охорони праці, розробили спеціальну програму навчання, що включає в себе тему – «управління стресами».

«Програма навчання з  теми «управління стресами» на Запорізькій АЕС існує давно, но навчали за нею тільки оперативний персонал. Тепер інструктори навчально-тренувального центру запропонували включити до курсу навчання з питань охорони праці цю тему для всіх працівників станції. В рамках цієї теми розглядається, як правильно управляти своїми емоціями і поведінкою під час стресу, як саме стрес може проявлятися і що може стати його причиною, а також профілактика стресу», – зазначила психолог навчально-тренувального центру Ольга Мала.

Програма первинного навчання з питань охорони праці для персоналу, який виконує роботи підвищеної небезпеки, розроблена на 32 години, це чотириденне навчання. Якщо ж працівник не пов'язаний з системою нарядів та його обов'язки не несуть підвищеної небезпеки, то навчання розраховано на 16 годин.

Теми для навчання персоналу базуються на відповідних планах і законодавстві про охорону праці. Чільні серед них – безпека при різних видах робіт, гігієна праці, надання першої медичної допомоги. Тут же є ще одна тема – безпека в галузі, яка включає питання культури безпеки, колективного договору, психології безпеки і управління стресами. Якщо все це узагальнити, то навчання дає можливість новому співробітнику стикнутися з усіма гранями роботи підприємства в стислі терміни.