Просвітницькі проєкти

Десятикласник пройшов майстер-класи в Аварійно-технічному центрі Енергоатома

Розмір шрифту

Скинути
03.07.2017

Учень 10 класу приватної школи «Афіни» Нікіта Нікішев відвідав ВП «Аварійно-технічний центр» (ВП АТЦ) та зміг відчути себе на місці директора підрозділу. Візит до відокремленого підрозділу відбувся у рамках реалізації проекту «STEM: професії майбутнього», який спрямований на мотивацію обдарованої молоді до вибору технічних спеціальностей.

Після проходження вхідного інструктажу з техніки безпеки та охорони праці Нікіта разом з директором аварійно-технічного центру Володимиром Логіновим та заступником головного інженера підприємства Анатолієм Долотовим провели плановий огляд основних служб ВП АТЦ. При проведенні огляду служби робототехніки, електроніки та метрології школяр ознайомився з роботою робототехнічного комплексу і навіть на декілька хвилин став оператором робота, призначеного для виконання радіаційно-небезпечних робіт. Під час відвідування інженерно-виробничої служби Нікіта зацікавився етапом проектування устаткування та пройшов майстер-клас із креслення від спеціалістів-проектувальників підрозділу, під час якого майбутній студент ще раз пересвідчився, що його серце тяжіє до інженерної справи.

Цього року Нікіта вже брав участь у груповій екскурсії до Аварійно-технічного центру, а трохи згодом написав есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток», у якому висловив бажання навчатися в НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» за спеціальностю «атомна енергетика» та працювати надалі в Енергоатомі. Саме тому унікальна можливість провести день з топ-менеджером компанії стала додатковим поштовхом для обрання професії енергетика.

 «Поїздка до АТЦ була для мене надзвичайно важливою та корисною. Під час екскурсії я закріпив своє бажання стати інженером та отримав додаткову мотивацію. На самому об'єкті я побачив не тільки техніку, яка спроможна забезпечити безпеку АЕС, але й головне – персонал, справжніх фахівців, які там працюють. Я дуже вдячний НАЕК «Енергоатом» за таку можливість!»

Довідка. Проект «STEM: професії майбутнього» реалізується в рамках Коаліції STEM-освіти України, ініціатором створення якої  виступило ГО «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності». Підписання меморандуму про створення Коаліції STEM-освіти (STEM Education Coalition), співзасновником якої стала НАЕК «Енергоатом», відбулося 16 вересня 2014 року. Метою створення Коаліції STEM-освіти є підвищення якості технічної освіти в Україні, що дозволить Компанії брати більш активну участь у підготовці кадрів для АЕС та посилить співпрацю з профільними вищими навчальними закладами.