Просвітницькі проєкти

Старшокласники Києва та області відвідали Аварійно-технічний центр Енергоатома

Розмір шрифту

Скинути
21.04.2017

19-20 квітня під час екскурсій, які були проведені в рамках проекту "STEM: професії майбутнього", старшокласники шкіл м. Києва та Київської області познайомилися з роботою відокремленого підрозділу «Аварійно-технічний центр» (ВП АТЦ) НАЕК «Енергоатом».
 

Учні отримали змогу побувати у приміщенні кризового центру АТЦ, завданням якого є організація взаємодії та надання допомоги АЕС у випадку ліквідації наслідків можливих аварій. Заступник головного інженера ВП АТЦ Анатолій Долотов розповів про роботу аварійно-технічного центру, його основні підрозділи та провів огляд спеціалізованої техніки і обладнання.

Оглядаючи техніку, старшокласники ознайомилися з тим, як у необхідних випадках здійснюється радіаційна розвідка, дозиметричний контроль та дезактивація, відвідали роботототехнічний комплекс, побачили інженерні машини розгородження та вертоліт Мі-2, призначений для повітряної радіаційної розвідки.

В екскурсіях взяли участь старшокласники шкіл № 53, № 135, № 8, № 194 «Перспектива», приватної школи «Афіни», «Введенської» гімназії № 107,  ліцеїв «Престиж» і  «Наукова зміна» м. Києва, Вишнівської школи № 3 та Броварської школи № 7 Київської області. Відвідувачі були вдячні за надану можливість ознайомитися з роботою такого унікального підрозділу як Аварійно-технічний центр і побажали Енергоатому успіхів у роботі.

Зворотнім зв’язком від учасників став лист від приватної школи «Афіни», у якому вчитель хімії, майстер-методист Віктор Задоянний написав, що один з учнів після відвідування підрозділу Енергоатому вирішив поступити в НТУУ «КПІ» на спеціальність ядерна фізика та в майбутньому працювати у галузі атомної енергетики.

Довідка. Проект "STEM: професії майбутнього" реалізується в рамках Коаліції STEM-освіти України, ініціатором створення якої  виступило ГО «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності». Підписання меморандуму про створення Коаліції STEM-освіти (STEM Education Coalition), співзасновником якої стала НАЕК «Енергоатом», відбулося 16 вересня 2014 року. Метою створення Коаліції STEM-освіти є підвищення якості технічної освіти в Україні, що дозволить Компанії брати більш активну участь у підготовці кадрів для АЕС та посилить співпрацю з профільними вищими навчальними закладами.