Просвітницькі проєкти

Старшокласники київських шкіл в рамках проекту «STEM: професії майбутнього» ознайомились з роботою Енергоатома

Розмір шрифту

Скинути
25.04.2018

 

Старшокласники київських шкіл в рамках проекту «STEM: професії майбутнього» ознайомились з роботою Енергоатома

Учні гімназії НПУ імені М.П. Драгоманова, загальноосвітньої школи №214, гімназії №107 «Введенська», навчально-виховного об’єднання «Ірпінський ліцей інноваційних технологій - Мала академія наук» під час екскурсій 17,18 і 23 квітня, що були організовані в рамках проекту «STEM: професії майбутнього» в головному офісі Компанії та відокремленому підрозділі «Аварійно-технічний центр» мали змогу ознайомитись з роботою НАЕК «Енергоатом».

17 та 18 квітня учні побували в селекторній залі Дирекції Енергоатома, де щодня відбувається обговорення нагальних питань п’ятнадцяти відокремлених підрозділів Компанії та координується робота АЕС України. Також школярі побували в кризовому центрі Компанії, який обладнано всім необхідним устаткуванням для сповіщення персоналу, організацій, установ, органів центральної і місцевої влади у разі надзвичайних ситуацій. Оглянули макет атомної станції та енергоблока. Під час екскурсії учням також розповіли про головні принципи роботи АЕС, забезпечення їх безпечної експлуатації, а також про те, яке значення має атомна енергетика в економічному житті нашої країни.

23 квітня учні всіх зазначених учбових закладів завітали до відокремленого підрозділу Компанії «Аварійно-технічний центр». Заступник головного інженера Анатолій Долотов провів для дітей цікаву лекцію про особливості роботи їхнього підрозділу. Розповів яким чином забезпечується постійна готовність до швидких та ефективних дій у разі виникнення аварій на підприємствах атомної енергетики і промисловості.

Також школярі подивились фільм про діяльність, задачі і функції ВП «АТЦ» і ознайомились с технікою та аварійним обладнанням, яке використовується при аварійних та інженерних роботах.

Такі екскурсії дуже важливі для підвищення обізнаності старшокласників у питаннях розвитку світової та української енергетики. Крім того вони допомагають майбутнім студентам визначитись з вибором професії і отриманням профільної освіти.

Довідка. Проект «STEM: професії майбутнього» реалізується 4 рік поспіль Центром "Розвиток Корпоративної соціальної відповідальності" в партнерстві із СТЕМ-КОАЛІЦІЄЮ України. Підписання меморандуму про створення Коаліції STEM-освіти (STEM Education Coalition), співзасновником якої стала НАЕК «Енергоатом», відбулося 16 вересня 2015 року. З 2014 року Енергоатом є членом Центру Корпоративної соціальної відповідальності, який виступив ініціатором створення Коаліції STEM-освіти в Україні (STEM ‒ від англійської science, technology, engineering та mathematics). Серед завдань Коаліції ‒ створення інформаційних майданчиків (сайт, соціальні мережі) для популяризації STEM-освіти та налагодження міжнародної співпраці.