Просвітницькі проєкти

Студенти-енергетики розповідають школярам про професію в рамках просвітницького проекту Енергоатома

Розмір шрифту

Скинути
28.04.2017

В інформаційному центрі РАЕС «Полісся» проходять лекції-бесіди студентів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» для учнів професійно-технічного училища РАЕС та навчальних закладів міста-супутника, а також школярів населених пунктів зони спостереження електростанції – в смт Маневичі та Володимирець.
 

Лекції проводяться в рамках реалізації інформаційно-просвітницького проекту «Енергоатом - Профільні ВНЗ - Школи», що має на меті профорієнтаційну роботу, підвищення обізнаності школярів щодо питань використання ядерної енергії, сприяння розвитку STEM-освіти в Україні, спрямованої на природничонауковий компонент та інноваційні технології. Минулого року попередній етап всеукраїнського проекту вже був успішно проведений у декількох областях України.

Організаторами триденних зустрічей стали представники управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС. Лекторами виступили члени громадської організації «Молодіжна енергетична спільнота» (МЕС) - студенти факультету електроенерготехніки та автоматики НТУУ «КПІ»: третьокурсник Максим Карпенко та шестикурсник Владислав Онуфрей. 

В інформцентрі РАЕС молодь у дружній атмосфері спілкувалася про роль електроенергії в житті людини, про основні закони електроенергетики, атомну й інші види енергетики. Старшокласники та учні ПТУ РАЕС активно цікавились особливостями енергетичної галузі, умовами вступу до технічних ВНЗ, перспективами подальшого працевлаштування за фахом. На черзі - зустріч з учнями колегіуму, ЗНЗ №1, ЗНЗ №3 смт Володимирець та школи-гімназії №2, ЗНЗ №1 смт Маневичі.

На думку учня ПТУ РАЕС Тараса Гаврилюка STEM-освіта в Україні не лише популярний, але й найбільш престижний напрямок серед сучасного молодого покоління: «Нині у світі зростає затребуваність у STEM-фахівцях. Сьогодні ми мали можливість поспілкуватись з представниками МЕС щодо інноваційних та прогресивних наук, зокрема ядерної енергетики. Зустріч пройшла досить цікаво, презентація була пізнавальною. Думаю, це чудова ідея - організовувати подібні профорієнтаційні заходи від молоді і для молоді».

«Атомні електростанції є екологічно чистим джерелом електроенергії, які забезпечують в Україні кожну другу лампочку. Енергетика - різнобічна, цікава та важлива наука. Саме тому наші лекції стануть платформою до нових знань для тих, хто стоїть за крок до студентського життя та, сподіваюсь, надихнуть учнівську молодь пов’язати своє майбутнє з атомною енергетикою», - зазначають лектори.

Довідка. ГО «Молодіжна енергетична спільнота» створена з метою підтримки інтересів молоді, яка прагне розвивати енергетичну галузь України та формування молодого резерву з фахівців-енергетиків для забезпечення сталого розвитку електроенергетики України.